01.11.2024 17:16 "Агро Перспектива" (Київ) -- Три перші індустріальні парки в Україні отримали фінансування в рамках державної програми "Державне стимулювання створення індустріальних парків". Загалом на розвиток інженерно-транспортної інфраструктури було виділено 269,3 млн грн.
Держфінансування отримали:
ТОВ "Коростенський індустріальний парк" -- 83,6 млн грн для будівництва під'їзної дороги до індустріального парку "Коростень" (Житомирська область);
Компанія "ЮПАРКС" отримала 115,9 мільйона гривень для реалізації проекту з будівництва внутрішніх шляхів у Вінницькому індустріальному парку.
ТОВ "КОМПРЕСОРНА ТЕХНІКА" -- 69,8 млн грн для виконання робіт з примикання та реконструкції залізничної під'їзної колії для парку "Ковель Порто" (Волинська область).
"Фінансування індустріальних парків -- це дієвий механізм залучення інвестицій в реальний сектор економіки. Цьогоріч на підтримку індустріальних парків ми заклали 1 млрд грн, з яких вже підписали накази на виділення понад 885,1 млн грн для 11 індустріальних парків, а перші три парки вже навіть отримали 269,3 млн грн на рахунки. Важливо, що кошти спрямовуються на ескроу-рахунки та використовуються виключно за призначенням. Заявники повинні реалізувати проєкти упродовж двох років, а також протягом трьох років власним коштом збудувати та ввести в експлуатацію не менше 5000 квадратних метрів промислових будівель та залучити до парку не менше двох учасників", -- зазначила Перша віцепрем'єр-міністерка -- Міністерка економіки України Юлія Свириденко.
Гроші були переведені на ескроу-рахунки, які були відкриті заявниками в державних банках, що співпрацюють з Міністерством економіки. Використання фінансування дозволяється тільки для реалізації робіт, зазначених у проєктній документації.
Кожна стадія будівельного процесу буде фінансуватися спільно: заявник покриває першу частину витрат за виконані роботи, а другу частину – з окремого ескроу-рахунку.
Фінансування інфраструктурних проєктів є складовою частиною масштабної державної ініціативи, спрямованої на розвиток індустріальних парків в Україні. Дана програма пропонує виділення до 150 млн грн для будівництва та оновлення інфраструктури, що включає інженерні та транспортні мережі, а також облаштування прилеглих територій. Грошові кошти надаються без зворотного повернення, покриваючи до 50% витрат на проєкти, а для територій, що повернулися під контроль, цей показник може сягати 80%.
Крім цього, програма включає компенсацію до 50% вартості підключення до електромереж. Це значно полегшує розвиток інфраструктури та підвищує конкурентоспроможність індустріальних парків на міжнародній арені.
Державні банки, серед яких Укрексімбанк, Ощадбанк та Укргазбанк, виступають партнерами Міністерства економіки в реалізації програми підтримки індустріальних парків. Ці фінансові установи надають підприємствам можливість отримувати кредити на сприятливих умовах, що допомагає залучати інвесторів та сприяти розвитку промислових зон, як зазначено у повідомленні Мінекономіки.
#Укргазбанк #Електрична енергія #Економіка #Фірма #Інвестор #Інвестиції #Банк #Інфраструктура #Державний ощадний банк України #Економіка України #Парк #Коростенський район #Коростень #Ковель #Волинська область #Житомирська область #Державний експортно-імпортний банк України