У Києві в період повітряних тривог громадський транспорт призупиняє свою роботу — думки місцевих жителів (відео)

Громадська організація "Пасажири Києва" повідомляє про зниження доходів міста.

Київ - єдине місто в Україні, де громадський транспорт призупиняється під час оголошення повітряних тривог. Натомість у містах, що знаходяться поблизу фронту, таких як Харків, Дніпро та Запоріжжя, транспорт продовжує курсувати. Це питання викликало безліч обговорень серед пасажирів та водіїв. Які перспективи зміни цієї ситуації і яке ставлення до неї самих киян - дізнавалася наша кореспондентка Діана Шликова.

Тиснява в метро, натовп на зупинках. Саме таким є Київ під час повітряної тривоги. Доїхати на роботу або додому стає справжнім викликом для мешканців столиці.

"Коли лунає сигнал тривоги, немає можливості виїхати. Я перетинаю з лівого берега на правий щодня, і це забирає близько двох годин. Коли починається тривога, дістатися до роботи стає надзвичайно важко," - зазначив киянин Максим.

Попри це, Департамент транспортної інфраструктури все ще наполягає на забороні руху транспорту під час тривоги. Обмеження рада оборони міста запровадила ще 2022 року, і з того часу рішення не міняли.

Ось переписаний варіант: Відповідь Департаменту транспортної інфраструктури на запит телеканалу "5":

"Громадський транспорт у місті не призначений для захисту цивільних осіб, і перебування в ньому під час сигналу тривоги може бути небезпечним."

Ці обмеження паралізують місто - кажуть мешканці столиці.

"Люди виходять і всі стоять біля трамвая чи автобуса. Тому що ніхто не знає куди бігти. Краще щоб вирішували на місці, що летить. З "Шахедами" легше ніж з ракетами", - зауважила мешканка Києва Тетяна.

Зупинка громадського транспорту під час повітряної тривоги викликає занепокоєння не лише у пасажирів, але й у водіїв.

"На мою думку, у разі великої небезпеки необхідно зупинятися. Але якщо мова йде про виліт чи інші обставини, варто продовжувати роботу, адже людям потрібно дістатися до своїх місць роботи. Зупинка не є найефективнішим рішенням. Під час тривоги ми просто стоїмо на місці, а щойно вона закінчується, ми знову вирушаємо в дорогу," - поділилася своїми думками водійка трамвая Тетяна.

Володимир, який працює водієм автобуса, погоджується з думкою свого колеги. Він зазначає, що в умовах тривоги знайти безпечне місце для зупинки великого транспорту є досить складним завданням.

"Люди мучаються через те, що не можуть потрапити на роботу. Як їм добиратися. І транспорта другого немає. Якщо я поставлю свій автобус десь на дорозі, то проїзду не буде. Карманів теж немає. Все зайнято стоянками машин. А де нам поставити, укритися, щоб автобус стояв і нікому не заважав. Я намагаюся людей відвезти до безпечного місця. Це переходи, якщо не далеко там кінцева зупинка. Що я можу - припаркувати автобуса і чекати".

Мешканці Києва звернулися до Київської міської ради з проханням скасувати обмеження на рух транспорту. На офіційному веб-сайті було зареєстровано вже вісім петицій на цю тему. У департаменті транспорту КМДА відреагували на ці запити і навіть провели опитування серед водіїв.

Директор департаменту транспортної інфраструктури КМДА Руслан Кандибор повідомив, що було проведено опитування серед водіїв щодо їхнього ставлення до зупинок транспорту під час повітряної тривоги. За результатами опитування, 80% респондентів висловили байдужість до цього питання, проте зазначили, що не готові брати на себе відповідальність. Кандибор акцентував, що в таких ситуаціях важливо керуватися здоровим глуздом, адже під час тривоги людям слід перебувати в укриттях.

"Популістські ініціативи". Саме так Віталій Кличко, мер Києва, охарактеризував ідеї щодо збереження роботи громадського транспорту під час повітряних тривог.

"Популістичні рішення про те, що громадський транспорт має рухатися під час тривог, можуть призвести до трагедії. І відповідатимуть не ті, хто вимагає не зупиняти транспорт. І не ті, хто роздає обіцянки це зробити заради того, щоб збирати лайки, сподобатися. Найстрашніший популізм - це популізм під час війни. Я ним не займаюся і не буду! Головне -= вберегти життя людей".

Не тільки незручності для пасажирів. Місто втрачає фінансові надходження, стверджують представники громадської організації "Пасажири Києва". Під час обговорення з міською адміністрацією вони висловили свою пропозицію щодо вирішення цієї ситуації: розділити загрозу на два рівні. При "жовтому" рівні небезпеки транспорт продовжує працювати, тоді як при "червоному" - його діяльність повністю зупиняється.

"Незабаром мине чотири роки з того часу, як ми живемо в умовах повномасштабного вторгнення, коли ракети пролітають над усією Україною. У цей час тільки Київ призупиняє транспорт під час повітряних тривог. Це свідчить про те, що інші міста вже адаптувалися до нових умов. Якщо ж ми знову зупинимо все, то це призведе до зупинки економіки. Наші підрахунки показують, що за рік реалізації цього рішення Київ втратив 2,5 мільярда гривень валового регіонального продукту," - зазначив представник ГО "Пасажири Києва" Олександр Рак.

Обіцяють знайти вихід із ситуації вже на наступному засіданні Ради оборони Києва. Проте, на даний момент немає намірів скасовувати обмеження на пересування громадським транспортом.

Діана Шликова та Олексій Іванченков, "П'ятий канал"

Читайте також: Зміна режиму роботи громадського транспорту під час повітряної тривоги - Рада оборони Києва розгляне питання

Перегляньте це відео:

#Українська гривня #Економіка #Київ #Популізм #Інфраструктура #Валовий внутрішній продукт #Організація громади #Місто #Дніпро #Запоріжжя #Харків #Пасажир #Громадський транспорт #Автобус. #Віталій Кличко #Швидкий транзит #Трамвай #5 канал (Україна) #Київська міська державна адміністрація #Київська міська рада

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
США не отримуватимуть право власності на активи. Бессент поділився певними аспектами угоди з Україною.
Україна не може бути інтегрована до Європейського Союзу без згоди угорського народу, а після завершення війни вона стане своєрідною "захисною зоною" - нові коментарі Віктора Орбана | УНН
У Харкові стартувала нова система тривог з диференційованим підходом: що це включає?
Теги