
Цю інформацію надає Міністерство економіки, посилаючись на дослідження, проведене Асоціацією ритейлерів України спільно з аналітичною компанією Num8erz.
Після впровадження програми Нацкешбек, обсяги продажу українських продовольчих товарів збільшилися на 9,5% в одиницях, тоді як доходи в гривнях зросли на 4% у порівнянні з двома місяцями перед запуском програми та аналогічним періодом 2023 року.
Згідно з проведеним дослідженням, найбільше зростання продажів українських товарів фіксується у сегменті продуктів з обмеженим терміном придатності, таких як молочні вироби, хліб та м'ясо, що становить 10,6%.
"Продажі місцевих товарів збільшуються за рахунок середнього і дешевого сегмента імпортних товарів. До прикладу, перетікання попиту з імпортних товарів до українських у категоріях "молочні продукти" та "кондитерські вироби" склало 12%", - йдеться в матеріалі.
Дослідження також виявило, що Нацкешбек значно вплинув на групи споживачів, які є "чутливими до цін" або "переважно чутливими", оскільки вони підвищили свої витрати на вітчизняну продукцію на 9,4%.
Водночас зросла кількість людей, у кошиках яких більше половини товарів є вітчизняного виробництва. Зокрема, на 30% збільшилася кількість споживачів, які обирають 75-100% українських товарів, а також на 19% побільшало тих, у кого частка вітчизняних продуктів складає від 50% до 75%.
Для проведення аналізу була зібрана інформація з 700 торгових точок, розташованих по всій Україні.
#Економіка #Імпорт #Молочний продукт #Товари #Попит #Споживач #М'ясо #Роздрібний магазин #Хліб #Роздрібна торгівля