Под следствием, в "СВО" и к белым медведям: какие перспективы открывает карьерный лифт для высокопоставленных чиновников из ВОТ Запорожья - Центр журналистских расследований.

Поездка для региональных чиновников из России на оккупированные территории должна была стать возможностью для карьерного роста и получения высоких государственных постов. Для местных коллаборантов и предателей это выглядело как шанс продвинуться в карьере в России. Однако на практике многие чиновники, работавшие в "новых" оккупированных регионах Украины, получают лишь неясные назначения или вовсе исчезают из общественной жизни.

Журналисты независимого русскоязычного издания "Вёрстка" провели исследование карьеры правительственных остарбайтеров и местных коллаборантов из Запорожской области. Они пришли к выводу, что реальный карьерный рост для этих людей возможен лишь в пределах оккупированных регионов и отдаленных уголков России.

У 2025 році в окупаційному уряді ТОТ Запорізької області відбулися значні зміни. Колишня "прем'єрка" Іріна Гєхт, яка у 2024 році приїхала в Мелітополь із Челябінська, звільнилася у зв'язку з переходом на іншу роботу.

За інформацією видання, Ірина Гєхт є протеже першого заступника голови адміністрації президента Сергія Кірієнка, і її кандидатура розглядалася як можливий наступник для губернатора Запорізької області Євгена Балицького. Однак Балицький, за чутками, зумів зберегти свою посаду, внаслідок чого Гєхт довелося залишити комфортний південь і вирушити практично на заслання. У березні 2025 року їй було призначено виконуючою обов'язки губернатора Ненецького автономного округу, більшість території якого розташована за Полярним колом, з населенням, що трохи менше 42 тисяч осіб. Для порівняння, до війни в Мелітополі проживало 170 тисяч мешканців.

Втім, кар'єрний шлях Ірини Гехт після роботи на ТОТ, принаймні, відомий. А от ексдепутат Госдуми РФ від Криму і соратник гауляйтера Криму Сергія Аксенова Андрій Козенко, який у 2022 році став "віцепрем'єром" "уряду" в Запорізькій області з економіки, щез безслідно. Як повідомляв ЦЖР, з жовтня 2023 року Козенко зник із публічного простору, про його звільнення з "уряду" окупованої частини Запоріжчини офіційно не повідомлялось. Натомість в соцмережах поширювалась не підтверджена інформація про його арешт російськими спецслужбами.

У 2024 році два джерела з "Вёрстки" повідомили, що Козенко міг бути залучений до кримінальної справи, пов'язаної з корупцією, і ризикував потрапити за грати. Журналістам не вдалося зв’язатися з ним для отримання коментарів.

Варто зазначити, що Андрій Козенко активно займався "оптимізацією" бізнес-активів, що були експропрійовані на території Запоріжжя. Під його керівництвом численні промислові та аграрні компанії отримали статус "безхазяйних", після чого їх передали в руки російських підприємців або особам, близьким до Козенка і його покровителя Аксенова. Зокрема, йдеться про Токмацький гранітний кар'єр і всі активи, які були відібрані у родини мелітопольських депутатів Віктора та Романа Романових.

Галину Данильченко, яка тривалий час була гауляйтеркою Мелітополя та відданою соратницею Балицького, можна вважати таким, що пішла на заслужений відпочинок. Її призначили на видиму, але абсолютно безвладну посаду в Росії.

Вона була обрана співголовою Всеросійської асоціації розвитку місцевого самоврядування, яка підпорядковується "Єдиній Росії" та адміністрації Путіна. В асоціації Данильченко займається питаннями співпраці з новими, тобто анексованими, територіями.

Не можемо не згадати про Юлію Губанову, яка отримала прізвисько "міністерка"-багатоверстатниця. Після того як вона очолювала кілька міністерств в окупаційній адміністрації Запорізької області, її призначили головою Якимівського територіального округу на тимчасово захопленій території. У 2024 році Губанова уклала контракт з Міністерством оборони Росії і стала командиром жіночого підрозділу безпілотних літальних апаратів у складі загону БАРС-37-"Сармат", очолюваного Дмітрієм Рогозіним.

Детальніше про них можна дізнатися з розслідування ЦЖР, в якому йдеться про те, як "Сенатор" Рогозін об'єднав залишки ПВК "Медведи", "Царські волки", "Вагнер" та проекту "Архангел" у новий підрозділ БАРС-"Сармат".

Декілька представників державних органів досягли підвищення в рамках "нових регіонів", і це, по суті, єдиний спосіб кар'єрного зростання, доступний місцевим фахівцям, підкреслює видання "Вёрстка".

Наприклад, Антон Тицький з Севастополя, який розпочав свою кар'єру в Запоріжжі як "міністр" молодіжної політики, у 2024 році отримав посаду "віцепрем'єра". Тим часом, ще один чиновник із Запоріжжя, Роман Олексин, який керував Міністерством культури, став головою відповідного відомства в "ЛНР".

На сьогоднішній день стало відомо, що колишній прем'єр Запорізької області Антон Кольцов є головним кандидатом на посаду губернатора Карелії.

#Росія #Економіка #Бізнес #Міністерство (державний департамент) #Володимир Путін #Корупція #Командир підрозділу #Безпілотний літальний апарат #Чиновник #Крим #Соціальна мережа #Запоріжжя #Губернатор #Пенсія #Запорізька область #Сенат Сполучених Штатів Америки #Ймовірна причина #Арештуйте. #Відомство #Федеральна служба безпеки #Луганська Народна Республіка #Міністерство оборони (Росія) #Мелітополь #Кар'єр #Челябінськ #Граніт. #Футбольний клуб "Тоттенхем Хотспур #Полярне коло #Вигнання #Ненецький автономний округ #Міністерство культури (Україна) #Дім Романових #Ріхард Вагнер

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Новини 15 квітня: Україна робить кроки до Європейського Союзу у сфері роумінгу, питання лімітів фінансів.
Європейська комісія підходить до завершення розробки нових ініціатив щодо спрощення торгівлі з Україною.
Син Божий, прихована бухгалтерія партії та таємний флот Росії. Вражаючі розслідування від УП.
Теги