Цю інформацію в коментарі для YouTube-каналу РБК-Україна озвучив радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк.
Як пояснив Подоляк, Російська Федерація вважає, що має право продовжувати тестувати нове озброєння через те, що немає належної відповіді на це.
"Наприклад, це може стосуватися іноземних військ у конфлікті, або ж міжконтинентальних атак на цивільні об'єкти, а також систематичних ракетних обстрілів критично важливої інфраструктури. Варто зазначити, що всі ці дії забороняються міжнародними нормами ведення війни. Однак Росія залишається без жодної реакції на це", - підкреслив Подоляк.
Він відзначив, що незважаючи на всі обмеження, Росія, навпаки, активізує свою торгівлю на світових ринках.
"Так, "Газпромбанк" закрили, але це не означає, що Росія не може обходити і торгувати сирою нафтою," - підкреслив він.
Санкції проти Росії, запроваджені через війну в Україні, стали одним із ключових інструментів міжнародного тиску. Західні країни, включно з ЄС, США, Великою Британією, Канадою та іншими союзниками, запровадили обмеження на експорт високотехнологічної продукції, заморозили активи російських чиновників, олігархів і державних компаній, а також виключили деякі російські банки з глобальної платіжної системи SWIFT. Мета цих санкцій - обмежити фінансові та технологічні ресурси Росії, необхідні для ведення війни.
ЄС запровадили обмеження на імпорт російської нафти та газу, встановили стелю цін на нафту, щоб скоротити прибутки Москви. Водночас запроваджено заборони на доступ до іноземних технологій для розвідки й видобутку нових родовищ. Це має на меті довгострокове послаблення економіки Росії.
#Канада #SWIFT #Природний газ #Нафта #Європейський Союз #Росія #Економіка #Імпорт #РБК-Україна #Москва #Сполучене Королівство #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Банк #Експорт #Озброєння #Військова розвідка