Президентка Молдови має намір завершити процес переговорів щодо приєднання до Європейського Союзу до кінця 2027 року.

Президент Молдови Мая Санду має намір, щоб її країна завершила процес переговорів щодо приєднання до Європейського Союзу до кінця 2027 року.

Цю інформацію вона повідомила в подкасті російською мовою, спілкуючись із Іваном Святченком, як зазначає "Європейська правда".

Санду наголосила, що парламентські вибори цього року мають вирішальне значення для збереження миру та європейського шляху. У цьому контексті вона відзначила наміри чинної влади швидко провести переговори з ЄС про вступ.

"Наша мета - завершити переговори до кінця 2027 року. Це важливий та реалістичний план. Я щиро сподіваюся, що ми не упустимо цю можливість," - підкреслила Санду.

Вона зазначила, що наявність проросійської більшості у наступному законодавчому органі може створити суттєві загрози для реалізації цих задумів.

"Молдова має потребу в підтримці Європейського Союзу не лише для економічного зростання, але й для модернізації інфраструктури, зокрема доріг та мостів. Усе, що ми можемо здійснити сьогодні, реалізується завдяки співробітництву з ЄС," - зазначила також Санду.

Молдова офіційно звернулася із заявкою на приєднання до Європейського Союзу в березні 2022 року, незабаром після України. У червні того ж року країна отримала статус кандидата, разом із сусідньою Україною.

У грудні 2023 року керівники держав Європейського Союзу вирішили розпочати переговори щодо членства України та Молдови. 25 червня 2024 року в Люксембурзі відбулася перша міжурядова конференція, що офіційно започаткувала процес переговорів Молдови на шляху до інтеграції в ЄС.

Нагадаємо, 20 жовтня в Молдові відбувся конституційний референдум про європейську інтеграцію. За даними Центральної виборчої комісії, явка на референдумі становила 50,72%.

Прихильники ЄС виграли референдум з відривом лише у кілька тисяч голосів. Позитивний результат забезпечила діаспора. Натомість мешканці Молдови виступили проти зближення країни з ЄС.

Про причини того, чому громадяни Молдови виявилися не готові підтримати європейський шлях їхньої країни, читайте в статті редактора "Європейської правди" Сергія Сидоренка Корупція, мова, вата.

#Молдова #референдум #Європейський Союз #Європа #Українська правда #Економіка #Україна #Корупція #Центральна виборча комісія (Україна) #Держава (політичний устрій) #Європейська інтеграція #Законодавча влада #Люксембург

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Штат США намерен подать иск против Трампа из-за тарифной политики.
Згідно з аналізом, участь Північної Кореї у конфлікті Росії з Україною принесла країні більше 20 мільярдів доларів.
Конкуренція зменшується, а зарплати зростають: ринок праці в Україні переживає суттєві трансформації.
Теги