Президентські дебати в Польщі: Навроцький і Тшасковський обговорювали питання України та роль Зеленського.

Увечері 23 травня під час телевізійних дебатів між кандидатами в президенти Польщі Рафалом Тшасковським і Каролем Навроцьким однією з найгостріших тем обговорення була Україна та ставлення до неї.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на PAP.

Опозиційний кандидат Навроцький висловив думку, що президент України Володимир Зеленський нібито має негативне ставлення до Польщі. У свою чергу, кандидат від уряду Тшасковський звинуватив його в тому, що його слова звучать як мова диктатора Владіміра Путіна, коли йдеться про вступ України до НАТО.

Кожен з кандидатів задав своєму супернику три питання в шести ключових областях, які охоплюють здоров'я, міжнародні відносини, економічні аспекти, соціальну політику, питання безпеки та світогляд.

Тема міграції та її зв'язок з Україною неодноразово обговорювалася в різних дискусіях.

Допомога Україні від Польщі

Обидва претенденти на пост президента усунулися від міграційного пакту. Навроцький заявив, що в разі своєї перемоги він ініціює одностороннє скасування цього пакту, тоді як Тшасковський підкреслив, що документ "ніколи не буде реалізований" завдяки підтримці, яку Польща надала Україні.

"Я був тією особою, яка зафіксувала в документах ЄС, що якщо ми надамо підтримку українцям, то більше не приймемо інших", - зазначив Тшасковський.

У той же час Навроцький звинуватив його у неправді та попросив представити конкретний документ. Тшасковський уточнив, що говорив про постанову з 2015 року, на що Навроцький заперечив: "Не вважаю, що в Україні у 2015 році ще тривала війна".

На це Тшасковський відповів, що окупація Росією Криму вже є війною.

Приєднання України до НАТО

У ході обговорення питань безпеки Тшасковський, зокрема, поцікавився у Навроцького, чи є він противником членства України в НАТО, підкресливши, що в такому разі він поділяє погляди російського диктатора Путіна з цього питання.

"Я спілкуюсь польською. (...) Якщо президент Зеленський проявляє до нас неприязнь, ми маємо право це висловити. І сьогодні мільйони поляків у Польщі хотіли б це озвучити, але не можуть, оскільки одразу ж виникає звинувачення у розповсюдженні путінської пропаганди," – зазначив Навроцький.

Він додав, що "як людина, яку переслідує Російська Федерація", він може бути "голосом тих, хто не згоден з тим, що Україна заливає нас зерном і створює нерівні умови конкуренції".

Відповідаючи на запитання щодо своїх стосунків з президентом США Дональдом Трампом, Тшасковський підкреслив, що ніколи не висловлювався про нього негативно і має "вражаючі зв'язки з представниками Республіканської партії".

"Трамп не відноситься до тих, хто цінує людей, що приходять до нього лише для того, щоб висловити свою прихильність на рингу. Він більше цінує тих, хто має стійкий характер і реальний вплив," - підкреслив він.

Навроцький визнав, що "насправді Трампу подобаються сильні й впливові чоловіки, які говорять голосом свого народу і за свою справу".

#НАТО #Дональд Трамп #зерно #Європейський Союз #Росія #Економіка #Україна #Президент (державна посада) #Українці #Володимир Зеленський #Президент України #Польща #Володимир Путін #Конкуренція (економіка) #Поляки #Міграція населення #Реклама #Документ #Крим #Диктатор. #Світогляд #Здоров'я #Дебати

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Великобританія проводить розслідування щодо можливого залучення Росії в організацію підпалу нерухомості, пов'язаної зі Стармером -- online.ua
Як ослабити військовий потенціал Путіна — аналіз від Telegraph.
Fitch прогнозує, що Україну очікує невелике підвищення економічних показників разом із суттєвою інфляцією.
Теги