Прямий ефір з Путіним: його оцінки щодо війни, ситуації в Курщині та теми Орєшніка.

Президент Росії Володимир Путін проводить велику пресконференцію за підсумками року. Другий рік поспіль її обʼєднують з "Прямою лінією", під час якої російському президенту ставлять запитання громадяни. Ми коротко розповідаємо про основні теми, яких торкнувся Путін.

Матеріал перебуває в процесі оновлення.

Початкові теми конференції зосереджувалися на економічному становищі та інфляції, а також на війні в Україні, зокрема на бойових діях у Курській області і новітній російській зброї "Орєшнік".

За словами організаторів, цього року росіяни надіслали Путіну приблизно 2 мільйони запитів. Підсумкові конференції, які проводить Путін, мають місце щорічно в грудні з 2001 року, за винятком 2022 року, коли Росія здійснила вторгнення в Україну.

Війни в Україні порушили низку важливих питань.

Головний редактор російського інформаційного агентства ТАСС поцікавився у Путіна, як він бачить розвиток "спеціальної військової операції" та чи наблизилася перемога.

Путін зазначив, що обстановка на лінії фронту зазнає істотних змін.

"Весь фронт активний, і щодня ми спостерігаємо просування на кілька квадратних кілометрів," - зазначив він.

Він зазначив, що передбачити майбутнє важко, проте Москва продовжує реалізовувати свої початкові цілі, визначені на початку "спеціальної операції", як Кремль називає своє повномасштабне вторгнення в Україну.

Мешканка Курщини запитала російського президента, коли "звільнять" Курську область.

"Я не буду оголошувати точну дату," - зазначив Путін, проте підкреслив, що це неодмінно станеться. Він також повідомив, що для відновлення Курської області вже виділено 108 мільярдів рублів.

У Курській та Бєлгородській областях люди регулярно скаржаться на те, що житлові сертифікати не дають, а отримати компенсації складно. Обіцянки про те, що "все відновлять і всі будуть задоволені", поки що досить голослівні, пише російська служба BBC, яка розбиралася у цьому питанні.

Відповідаючи на запитання американського репортера, він підкреслив, що Росія відкрита для компромісів, зазначивши, що подібна угода була укладена в Стамбулі.

"Ми то готові, але треба щоб інша сторона була готова до компромісів", - додав він.

Київ переконаний, що єдиним надійним засобом забезпечення безпеки для України є її вступ до НАТО.

Путін знову висловив захоплення новою балістичною ракетою "Орєшнік", якою нещодавно Росія атакувала Дніпро. Він підкреслив, що жодна сторона не має можливостей для її перехоплення.

"Пропоную здійснити інноваційний експеримент у формі дуелі," - виголосив лідер Росії.

"Нехай зберуть усі [європейські та американські] системи ППО та ПРО, виберуть об'єкт, наприклад у Києві, а ми вдаримо по ньому "Орєшніком" і подивимося, що станеться", - сказав Путін.

Він також зазначив, що не розуміє, чому цю ракету назвали саме так.

Володимир Путін розпочав свою промову з традиційного акценту на економічних досягненнях. Він зазначив, що, незважаючи на санкції, економічна ситуація залишається стабільною, а за останні два роки відбулося зростання на 8%.

Після цього він зосередився на міжнародних порівняннях, стверджуючи, що темпи зростання російської економіки перевищують показники єврозони та Сполучених Штатів. Він також зазначив, що рівень безробіття досяг рекордно низької позначки в 2,3%.

Як коментує кореспондентка BBC Ольга Шаміна, Путін часто говорить про низьке безробіття. Щоправда, забуває уточнити, що низькі показники пов'язані з поганою демографією - на ринок праці вийшло нечисленне покоління 1990-х років.

Щоправда, цього разу Путін таки повідомив, що в економіці є тривожний сигнал - висока інфляція. Він сказав, що напередодні зустрічався із головою ЦБ Ельвірою Набіулінною. Вона йому повідомила, що інфляція виявилася 9,2-9,3%.

Він охарактеризував цю обставину як "стимулювання" економіки. Путін також визнав, що в наступному році це призведе до уповільнення економічного зростання до 2%.

"Ця річ неприємна і погана - зростання цін", - сказав Путін. І насамкінець він дозволив собі те, що зазвичай не дозволяє, - критику на адресу ЦБ. Останнім часом Центральний банк багато критикують. І Путін вперше за багато років публічно дорікнув ЦБ неефективністю.

#НАТО #Інфляція #Росія #Економіка #Україна #Київ #Президент України #Москва #Російський рубль #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Московський Кремль #Банк #Росіяни #Безробіття #Володимир Путін #Журналіст #Демографія #Лінія фронту #Курська область #Протиповітряна боротьба #Ракета. #Дніпро #Єврозона #Бойові дії #Стамбул #Балістична ракета #Курська губернія #ТАСС #Військова операція #Протиракетна оборона #BBC #Бєлгородська область

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Німецький міністр оборони озвучив ймовірні терміни можливого нападу Росії на НАТО | УНН
Прем'єр-міністр Фіцо планує провести зустріч з Путіним в понеділок, як зазначив президент Сербії - noviny.sme.sk
Кабінет Міністрів України - Глава уряду висловив свої вітання українським дипломатам з нагоди їх професійного свята.
Теги