Путін продемонстрував, що обходиться без Трампа: Сполучені Штати зупиняють участь у мирних переговорах щодо України.

Останні десять днів стали яскравим свідченням того, наскільки незначною є потреба президента Росії Володимира Путіна в підтримці президента США Дональда Трампа. Можливо, американський лідер нарешті усвідомив це, тому вирішив відмовитися від спроб мирного врегулювання війни в Україні – одного з найвагоміших конфліктів з часів Другої світової війни.

Про це йдеться у статті спецкореспондента CNN з міжнародної безпеки Ніка Пейтона Волша.

"Основні причини конфлікту". У цих словах закладена суть поглядів Путіна на те, що необхідно вирішити для досягнення миру. Це сталося на фоні кількох тижнів, а можливо й місяців, зростаючого міжнародного тиску з вимогами про термінове та безумовне припинення вогню на 30 днів.

"Не проявляючи жодного тривоги, Путін здійснив одну з ключових телефонних розмов у своїй кар'єрі (з Трампом -- ред.) у музичній школі на берегах Сочі, знову повернувшись до первісної тези: щодо невірного припущення, що ця війна розпочалася через надмірне розширення НАТО", -- зазначено в статті.

Лише кілька годин тому прозвучали інші, абсолютно протилежні висловлювання.

"Це не наша війна," -- прокоментував віцепрезидент США Джей Ді Венс.

Він знову висловив гучне попередження: Сполучені Штати можуть повністю відійти від конфлікту — як у дипломатичному, так і в фінансовому аспекті — якщо Росія не вживає заходів для досягнення миру, якого, очевидно, не бажає. Відмова Вашингтона — це саме те, чого Москва прагнула протягом тривалого часу. Схоже, що для досягнення цієї "перемоги" Путіну не потрібно нічого іншого, окрім продовження своєї жорстокої війни.

Лише кілька хвилин після телефонної розмови з Путіним Трамп почав виглядати як людина, яка готова відступити. Він чітко висловив думку, що Росія та Україна мають вести діалог між собою, адже "тільки вони здатні вирішити цю ситуацію". Трамп навіть припустив можливість, що Ватикан міг би слугувати місцем для таких переговорів. Автор статті зазначає, що хоча США, можливо, ще не повністю вийшли зі сценарію, складається враження, що вони шукають, кому б передати естафету ініціативи.

Останні десять днів яскраво підкреслили, що Путін майже не залежить від Трампа чи його підтримки. Кореспондент зазначив, що в цьому є очевидна логіка.

Протягом всієї активної фази війни російська пропагандистська машина намагалася переконати свою аудиторію, що конфлікт відбувається не лише з Україною, а й проти всього НАТО, включаючи Сполучені Штати Америки.

"Президентство Трампа відкрило для Кремля невелике вікно можливостей: шанс домовитися на вигідніших умовах або послабити санкційний тиск. Але це не змінило головної ідеї Кремля: війна є екзистенційною, вона про відновлення домінування Росії на пострадянському просторі. Настільки велика ціна вже заплачена -- у вигляді втрат і жертв -- що слабкий результат може поставити під сумнів політичне виживання чинного російського керівництва. Цю війну Кремль не може дозволити собі програти", -- йдеться у матеріалі.

Як висловився автор публікації, теперішній обмежений вплив США на Росію видно навіть з космосу. Так, Вашингтон може посилити санкційний тиск, але це створить нову хвилю напруги у відносинах із глобальними гравцями, з якими США щойно покращили діалог. З іншого боку, якщо Вашингтон послабить санкції, сподіваючись залучити Москву до перемовин, це роздратує європейських союзників і навряд чи спрацює без їхньої підтримки.

Будь-які значні кроки проти Росії свідчили б про те, що Трамп поглиблює конфлікт більше, ніж його попередник Джо Байден. Це суперечить геополітичній стратегії MAGA. Такий підхід призведе до ще більшої залученості США у війну, яка не має визначеного завершення, поки одна зі сторін не зазнає поразки або не відбудуться зміни в керівництві.

Перспективи України на 2025 рік виглядають досить похмуро. Проте основний принцип європейської політики залишався стабільним, незважаючи на жахливі альтернативи: тільки злагоджене та єдине НАТО здатне стримати Росію від подальших агресивних дій. Економіка, резерви, людські ресурси або військова техніка Росії можуть виявитися вразливими – навіть незначна слабкість у будь-якій з цих сфер може призвести до зупинки її військової машини. У Європи фактично немає вибору, а для України його й зовсім не існує.

Трамп вважає, що має вибір. Як бізнесмен, він не бачить сенсу у тривалій "інвестиції" в конфлікт з противником, з яким краще знайти компроміс. Такий підхід ніколи не призведе до вигідних угод. Путін не купує, він захоплює. Трамп, в свою чергу, нічого не продає, окрім підтримки традиційних американських союзників. Неможливо, щоб Путін і Трамп одночасно досягли успіху та зберегли свої репутації.

Зазначається, що американське лідерство десятиліттями спиралося не на "вигідні дрібні угоди", а на щедру допомогу союзникам, м'яку силу та військове домінування. Це зробило США найбільшою економікою у світі та власником найміцнішої валюти. Це і була "угода століття".

Трамп сприймає роль Америки як менш значущу. Ймовірно, що він нарешті усвідомив: Путін не зацікавлений у його дружбі чи підтримці, що призвело до відступу з його боку. Якщо це дійсно так, то Сполучені Штати також відступили, визнавши обмеження свого впливу та сил після десятиліть лідерства. Найважливіший мирний процес з часів Другої світової війни тепер опинився під контролем... Ватикану, -- підсумував автор статті.

Нагадаємо, після телефонної розмови з Путіним 19 травня Трамп заявив, що готовий відступити від переговорів між Україною та Росією щодо врегулювання війни, якщо не буде досягнуто прогресу.

Президент Сполучених Штатів також поділився у своїй соціальній мережі, що Київ і Москва "терміново стартують переговори" для досягнення угоди про припинення вогню.

Згідно з оцінками The Telegraph, діалог між Трампом і Путіним не призвів до жодних значних змін. Ця зустріч повинна була стати тестом для серйозності намірів Росії зупинити військові дії.

#НАТО #Дональд Трамп #CNN #Європа #Росія #Економіка #Україна #Президент (державна посада) #Київ #Інвестиції #Москва #Північна та Південна Америка #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Московський Кремль #Кремль (фортифікаційна споруда) #Віце-президент Сполучених Штатів #Володимир Путін #Вашингтон, округ Колумбія #Військові технології #Джо Байден #Геополітика #Сполучені Штати #Валюта #Підприємництво #Телефон #Друга світова війна #Розширення НАТО #Ватикан #Логіка #Прогрес (історія) #Пострадянські країни #Державна пропаганда в Російській Федерації #Корреспондент #Сочі

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
В Польщі прокоментували, чи готова Європа запровадити жорсткі санкції проти Росії.
Які держави мають найвищий рівень ВВП: огляд рейтингу
Глава Міністерства закордонних справ Німеччини заявив, що Європа готова до введення жорсткіших санкцій.
Теги