
У 2024 році в Росії спостерігався безпрецедентний дефіцит робочої сили, який становив 2,6 мільйона осіб, що є на 17 % більше в порівнянні з попереднім роком.
Про це повідомляє Служба зовнішньої розвідки України, передає Цензор.НЕТ.
"Якщо поточні тенденції збережуться, протягом наступних п'яти років дефіцит робочої сили може досягти 4 мільйонів осіб. Найбільша потреба прогнозується у фахівцях середньої та високої кваліфікації, особливо в ключових галузях економіки", - зазначається в повідомленні.
Яка обстановка з кадрами в різних секторах економіки?
У Міністерстві соціальної політики відзначають, що промисловий сектор втратив близько третини необхідного складу кадрів, що складає приблизно 391 тисячу інженерів та операторів обладнання. У торговельній сфері залишається вакантними більше ніж 347 тисяч робочих місць, а транспортна індустрія стикається з нестачею понад 200 тисяч водіїв. Найгостріша проблема спостерігається в аграрному секторі, де брак працівників досягнув 35%.
Серед основних причин кадрової кризи:
- проведення мобілізаційних кампаній призвело до значної еміграції висококваліфікованих спеціалістів та представників дефіцитних професій, зокрема, від 650 тисяч до 1,1 мільйона осіб виїхали з країни, аби уникнути призову на військову службу.
- демографічна криза 1990-х років;
- Постійна непривабливість ринку праці в аграрному та промисловому секторах внаслідок низького рівня заробітної плати та складних умов праці.
недостатня систематизація підготовки фахівців технічного профілю;
- ставка бізнесу на мігрантів замість інвестицій у навчання та автоматизацію.
За даними джерел, незважаючи на підвищення зарплат на 10-15% у деяких компаніях, ці кроки виявилися недостатніми для покриття збитків.
Недостатність кадрів стає системною проблемою, що може поставити під загрозу тривалу стабільність економіки Росії. У контексті затяжного конфлікту з Україною, спроби Кремля вирішити цю кризу виявляються непослідовними й не надто успішними.
#Росія #Економіка #Дефіцит #Інвестиції #Бізнес #Робоча сила #Міграція населення #Демографія #Еміграція #Ринок праці #Автоматизація #Інженер #Служба зовнішньої розвідки України