Економічні загрози для України: чому ініціатива Трампа щодо Києва може бути вигіднішою для Путіна, - зазначає британський економіст.

Призначення Кіта Келлога спецпредставником США в Україні Дональдом Трампом викликає певні сумніви, адже його позиційний документ, відомий як план Келлога-Флейца, не містить чіткої стратегії мирного вирішення конфлікту в Україні і, скоріше, відповідає інтересам Кремля, ніж Києва.

Згідно з інформацією, опублікованою в колонці NV, цю точку зору висловив британський економіст і спеціаліст з українських питань Тімоті Еш.

"Я все ще намагаюся зрозуміти суть рішення Трампа -- призначити відставного генерала Кіта Келлога своїм спеціальним представником в Україні... він разом із Фредом Флейцем написав для America First позиційний документ про Росію й Україну, і це схоже на привід для критики Байдена за все, що пов'язано з Україною. Я теж критикував Байдена за зовнішню політику у своїх власних блогах, але не знайшов у позиційному документі Келлога-Флейца якогось особливо мудрого плану мирного врегулювання для України", -- зазначив економіст

Обговорюючи запропонований план, Тімоті Еш акцентував увагу на наступному: "В основі цього підходу лежить ідея замороження лінії фронту в її теперішньому стані, а також взяття зобов'язання перед Путіним не надавати Україні членство в НАТО на тривалий період. Водночас, існує загроза масового постачання зброї Україні, яка має на меті змусити Путіна сісти за стіл переговорів. Це слугує як засіб тиску, якщо він відмовиться від мирних умов. Усе це виглядає так: "Трамп, будучи генієм, зможе перетворити воду на вино (або дієтичну колу), і все завершиться укладенням угоди".

У документі недостатньо аналізу того, які кроки необхідні для забезпечення стійкості України в умовах нинішнього миру та запобігання ймовірному новому російському вторгненню. На мою думку, Росія отримує значні переваги від "плану Келлога-Флейца" (як його можна назвати), адже вона зберігає контроль над усіма захопленими територіями. Україна залишиться поза НАТО і без надійних гарантій безпеки, що зробить її вразливою до нових атак з боку Росії.

Це вказує на те, що Україні не вдасться залучити необхідні інвестиції, що призведе до економічної вразливості та підвищить ризики економічного, соціального та політичного краху. Наслідки цього можуть бути катастрофічними для безпеки Європи в цілому. Існує реальна загроза, що країна може зазнати державного колапсу, що відкриє шлях для нових російських агресій та анексій. Багато українців змушені шукати новий дім на Заході, в той час як Росія отримує доступ до потужного військово-промислового потенціалу України. Це становить серйозну загрозу для Європи, адже Росія залишиться потужним і дедалі небезпечнішим викликом для безпеки всього континенту, – підкреслив експерт.

Текст публікується з дозволу творця.

Раніше було зазначено, що 6 листопада 2024 року газета The Wall Street Journal повідомила про те, що радники Дональда Трампа запропонували кілька варіантів стратегії фактичного замороження фронтових дій в Україні. Один з цих варіантів передбачає, що Україна відмовиться від вступу до НАТО на протязі наступних 20 років.

За даними видання, цей план передбачає заморожування лінії фронту і створення 800-мильної демілітаризованої зони (майже 1300 км). Крім того, він передбачає залишити Росії приблизно 20% території України, які країна-агресор захопила.

В Україні в Офісі президента висловили сумніви щодо правдивості цього плану.

За інформацією видання The Economist, українські посадовці орієнтуються на два публічно озвучені пункти "мирного плану" Дональда Трампа.

Згідно з інформацією, наданою The Telegraph, передбачається, що стратегія Трампа може включати розгортання європейських і британських військових сил у буферній зоні, яка простягається на 1200 кілометрів між арміями Росії та України.

24 листопада британська газета The Guardian повідомила, що в найближчому оточенні Дональда Трампа є особи, здатні переконати його вступити в переговори з Україною на умовах, запропонованих російським лідером Володимиром Путіним — за умови, що Російська Федерація погодиться розірвати своє стратегічне співробітництво з Китаєм.

Згідно з інформацією CNN, команда Трампа розглядає різні можливості для реалізації плану, спрямованого на завершення конфлікту в Україні.

#НАТО #Дональд Трамп #CNN #Економіст #Європа #Росія #Україна #Київ #Українці #Президент України #Інвестиції #Китай (регіон) #Сполучене Королівство #Московський Кремль #Володимир Путін #Українська мова #Зовнішня політика #Лінія фронту #Документ #The Wall Street Journal #Диктатор. #Катастрофа #The Daily Telegraph #Блог #The Economist #Гардіан #Британська армія

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
В Україні внесено зміни до умов отримання фінансової допомоги від міжнародних партнерів -- Delo.ua
"Зустрічі Розумовських" перетворилися на відомий бренд.
Порошенко в рамках виступу в Council on Foreign Relations зазначив, що участь Північної Кореї у конфлікті стосується, в першу чергу, Сполучених Штатів, а не України.
Теги