Рошук: Трамп не надасть Україні навіть чверті допомоги, яку отримала від Байдена | Еспресо

Після шостої офіційної бесіди з Путіним президент США Дональд Трамп прийшов до висновку, що глава Росії не має наміру завершувати війну проти України.

Звичайно, варто зазначити, що це не його конфлікт, а конфлікт Байдена (ніби саме Байден анексував Крим, а не Путін, що сталося 11 років тому). І якби він, Трамп, був президентом США у 2022 році, то повномасштабної війни Росії проти України, ймовірно, не було б.

На тлі припинення постачання Україні озброєння за наказом адміністрації Трампа, очевидно, що йдеться не про мир, а про відсутність потреби у повномасштабній війні, оскільки б армія Путіна у парадній формі пройшлася б Хрещатиком за 2-3 тижні після бліцкригу, як на те й розраховував Арестович.

Тоді, у лютому 2022 року, в перші дні та тижні війни саме тодішній президент США Джозеф Байден сказав "ні" намірам Путіна захопити всю Україну і надав нам зброю, щоб захищатися, і гроші, щоб втримати економіку. Вже під лідерством Байдена США повели за собою розгублену Європу, яка тепер залишається разом з нами проти РФ -- очевидно, без підтримки Америки Дональда Трампа.

Після кожної бесіди між Путіним і Трампом Росія починає масштабні комбіновані атаки на Україну. З кожним наступним спілкуванням ці атаки стають все більш інтенсивними. Тактика терору, яку Кремль застосовує проти "штучної країни", як вони називають Україну, більше не викликає подиву. Проте Путін не обмежується лише цим: він свідомо посилює агресію після розмов з Трампом, хоча той закликає його зупинити вогонь. Але Путін не має наміру це робити, наче демонструючи Трампу: "А що ти мені зробиш?". Це типова поведінка для російської влади, яка нагадує вчинки хулігана.

Також зверніть увагу: Нарешті завершилася боротьба за Трампа.

Трамп не має можливості вплинути на Путіна, оскільки Росія володіє найбільшим ядерним арсеналом.

Геополітичне бачення світу Трампа сформоване в часи, коли з великими (особливо ядерними) країнами треба було домовлятися - зазвичай за рахунок менших.

Трамп робить вигляд, що не усвідомлює, як Путін його принижує, знову ж таки, якщо говорити термінами російських кримінальних авторитетів.

На честь свого дня народження, Трамп готує військовий парад і підкреслює, що армія США є найсильнішою у світі. Після того, як було призупинено постачання озброєння, журналісти з консервативних медіа, які не зовсім підтримують Україну, але й не симпатизують Росії, задали питання:

Пане Трампе, чи справді наша армія є найсильнішою, чи вона лише має порожні склади зі зброєю?

Незважаючи на риторичні ігри слів, що стосуються постачання зброї Україні, де США нібито лише переглянули окремі елементи, аби оцінити свої запаси, суть залишається незмінною. Політичні міркування не можуть зупинити загрозу, що нависає над житловими районами. Україні необхідні ракети для системи Patriot, а не пусті дебати.

На церемонії останнього дзвінка Путін знову висловився щодо Трампа, зазначивши: "Ми прагнемо досягти наших цілей у рамках спеціальної військової операції, бажано через політичні та дипломатичні канали".

Тобто: Дональде, віддай нам Україну, і ми з тобою укладемо найкращі угоди.

Трамп відчував розчарування, оскільки усвідомлював, що, якщо просто відійде вбік, стане програвшим.

Тим часом на головних сторінках найвпливовіших американських ЗМІ -- Київ у диму після безпрецедентної атаки з боку РФ. Війна знову повернулася у порядок денний США.

Досліджуйте також: Діалог між Путіним і Трампом. Які наступні кроки?

Попри бажання Трампа та його команди дистанціюватися від підтримки України, сподіваючись, що Путін зможе реалізувати свої амбіції та створити умови для нових "величних" угод, це завдання залишалося б надзвичайно складним.

Оскільки Трамп має враховувати суспільну думку, яка в США, як у демократичній країні з конкурентними виборами, що відбудуться наступного року, є важливою, варто зазначити, що більшість американців підтримують Україну, а не Росію.

Безперечно, Україна не зможе розраховувати на навіть 20% тих обсягів допомоги, які надавала нам адміністрація Байдена за час його президентства. Проте, системи протиповітряної оборони, розвідувальні дані та можливість закупівлі озброєння є для нас вкрай важливими. Тому заслуговує на похвалу те, що Володимир Зеленський зміг уникнути агресивної риторики і не надає президенту США підстав для відмови Україні через "невідповідний тон" або "неправильний одяг".

Після вражаючого обстрілу столиці в ніч на 4 липня, киянка Юлія висловилася для журналіста CNN: "Існує зв'язок між дзвінками, такими як той, що відбувся вчора між Путіним і Трампом, і цими атаками. Всі розуміють, що Путін має бандитську психологію. Він сприймає лише силу. І, на жаль, Трамп не демонструє цю силу. Росія відчуває себе вільною діяти без наслідків і знає, що їй нічого не загрожує за свої дії. Це справжній терор, без жодних прикрас".

Це — найбільш точне відображення ситуації, яка має місце. Усвідомлення цього в Вашингтоні всіма можливими способами намагаються уникнути.

Однак уникнення стає дедалі важчим.

Ексклюзивно для Еспресо

Про авторку. Катерина Рошук – українська експертка у сфері політичних наук та медіа-менеджменту.

#Дональд Трамп #CNN #Європа #Росія #Економіка #Україна #Київ #Володимир Зеленський #Північна та Південна Америка #Демократія #Володимир Путін #Вашингтон, округ Колумбія #Журналіст #Терор (політика) #Озброєння #Джо Байден #Ракета. #Консерватизм #Крим #Експрес-телебачення #Військова тактика #Атака #Анексія #Мислення #Парад #Бліцкриг #Розвідувальна інформація #Засоби ППО #Хрещатик

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Рошук: Трамп не надасть Україні навіть чверті допомоги, яку отримала від Байдена | Еспресо
З навчального закладу – у вир війни: легіон "Свобода Росії" захопив нігерійця, є відео з допитом | FaceNews.ua: новини України.
Словаччина повторно заблокувала 18-й пакет санкцій Європейського Союзу щодо Росії -- online.ua
Теги