
У розвідці повідомили, що на наступному тижні Державна Дума Російської Федерації планує обговорити урядовий законопроєкт, що стосується коригування показників федерального бюджету. Головною причиною цих термінових заходів є диспропорція між доходами та витратами бюджету.
Зокрема, посилення негативних тенденцій в економіці Росії є наслідком суттєвого перевищення рівня витрат над доходами. Насамперед, через необхідність фінансувати війну проти України.
Внаслідок фінансового дисбалансу уряд Російської Федерації змушений провести корекцію федерального бюджету на 2025 рік, що призведе до збільшення дефіциту на 250 % — з 12 до 42 мільярдів доларів США. При цьому Міністерство фінансів РФ заявляє про збереження прогнозованого темпу зростання ВВП на рівні 2,5 %, обґрунтовуючи це очікуваним "зростанням доходів, не пов'язаних з нафтою та газом", - йдеться в офіційній інформації.
Як повідомили в СЗРУ, це насправді свідчить про безпрецедентне підвищення податкового навантаження на бізнес у сучасній історії Росії. Для стабілізації економічної ситуації уряд РФ планує підвищити надходження від податку на доходи фізичних осіб на 180%, від податку на прибуток підприємств – на 110%, а від податку на додану вартість – на 17%. Варто зазначити, що до 30% малих і середніх підприємств у Росії вже опинилися на межі банкрутства. Прогнозується, що до кінця 2025 року цей показник може зрости до 50%.
Відповідно до слів міністра фінансів Росії Антона Сілуанова, "основні пріоритети бюджету країни залишаються стабільними... всі завдання національного розвитку будуть реалізовані, незважаючи на зовнішні обставини і виклики...". Однак міністр не згадує, що понад 30% доходів бюджету РФ формуються за рахунок експорту російської нафти. У першому кварталі 2025 року ціна нафти марки Urals зазнала значного зниження, - зазначає розвідка.
На сьогоднішній день ціни на російську нафту в портах Приморськ і Новоросійськ коливаються в межах 47-49 доларів США за барель, в той час як у державному бюджеті закладена вартість нафти становить 69,7 доларів за барель. Внаслідок цього падіння нафтогазових доходів Росії у річному вимірі може досягти 30%, що становить приблизно 30-40 мільярдів доларів. Ця сума фактично дорівнює дефіциту бюджету РФ на поточний рік.
"У рамках маніпуляцій з офіційними статистичними даними спостерігається подібна картина і з інфляцією. За інформацією української розвідки, російський уряд прогнозує рівень інфляції на позначці 7,6 %, тоді як наші оцінки свідчать про те, що реальна інфляція в Росії вже перевищує 20%."
#бюджет #порт #Інфляція #Нафта #Росія #Економіка #Бізнес #Міністерство фінансів (Україна) #Прибуток (економіка) #Державна Дума #Експорт #Валовий внутрішній продукт #Бочка (одиниця) #Податок на додану вартість #Фізична особа #Дефіцитні видатки #Долар США #Оцінка розвідданих #Банкрутство #Новоросійськ