Росія не зможе заманити Європейський Союз низькими цінами на газ: Дуда висловив бажання дослідити путінську "трубу" після завершення конфлікту.

Постачання газу з Російської Федерації до Західної Європи не повинно бути відновлено, навіть якщо буде підписано мирну угоду між Росією та Україною. Отже, після завершення війни необхідно знести газопроводи "Північний потік" та "Північний потік - 2".

Про це президент Польщі Анджей Дуда заявив ВВС на полях Всесвітнього економічного форуму. Без існуючого газопроводу такі країни, як Німеччина, більше не відчуватимуть спокуси відновити постачання дешевого газу з РФ для підтримки своєї економіки.

"Я можу лише сподіватися, що європейські керівники винесуть уроки з агресії Росії щодо України і вирішать ніколи не відновлювати транспортування газу цим трубопроводом," - зазначив він.

Дуда акцентував увагу на ефективності економічних санкцій, запроваджених проти Росії, і закликав європейські держави чинити опір тиску з боку компаній, які прагнуть відновити ділові стосунки. "На мою думку, трубопровід 'Північний потік' повинен бути зруйнований. Він становить серйозну загрозу для України, Польщі, Словаччини та інших країн Центральної Європи. Це небезпека не лише з енергетичної та військової перспективи, але й значна економічна загроза, оскільки це означає домінування Росії в економічному просторі Європи", - додав Дуда.

Він також підкреслив, що жодні мирні перемовини не можуть проходити без участі України. "Я висловлюю це як президент Республіки Польща, як сусід України, а також як лідер країни, яка сама пережила складний історичний період. Я говорю про Другу світову війну та Ялтинську конференцію, на яку нас не запросили, де були укладені угоди без нашої участі, що призвело до нашого ізоляції за залізною завісою на майже півстоліття в рамках радянського впливу," - зазначив він.

Як раніше зазначало OBOZ.UA, президент Сербії Олександр Вучич висловив припущення, що газопровід "Північний потік" почне функціонувати у 2025 році, що дасть змогу країнам Європейського Союзу знову отримувати російський газ. При цьому власником цього російського газопроводу стане не "Газпром", а інвестор зі Сполучених Штатів.

#Газпром #Анджей Дуда #Природний газ #Європейський Союз #Європа #Росія #Економіка #Україна #Президент (державна посада) #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Польща #Німеччина #Західна Європа #Словаччина #Агресивна війна #Друга світова війна #Сербія #Трубопровідний транспорт #Північний потік #Ялтинська конференція #Центральна Європа #Президент Польщі #BBC #Всесвітній економічний форум #Монополія #Ризький мирний договір #Залізна завіса

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Новини 15 квітня: Україна робить кроки до Європейського Союзу у сфері роумінгу, питання лімітів фінансів.
Європейська комісія підходить до завершення розробки нових ініціатив щодо спрощення торгівлі з Україною.
Син Божий, прихована бухгалтерія партії та таємний флот Росії. Вражаючі розслідування від УП.
Теги