Санкції щодо Петра Порошенка залишаються в силі: які можуть бути наслідки цього рішення?

Суд призначив дату наступного засідання у травні

Санкції проти Петра Порошенка залишаються в силі. Верховний суд відхилив заявку адвокатів щодо їх скасування. У цьому контексті суд залучив до справи Міністерство економіки. Представники Ради національної безпеки і оборони не з'явилися на слухання, зазначивши, що виконують роль консультативного органу, а відповідальність за підписання указу несе президент. Які наслідки матимуть ці рішення, досліджувала журналістка "5 каналу" Софія Фесік.

Санкції, накладені на Петра Порошенка, мають превентивний характер. Таку позицію висловили представники Міністерства юстиції під час обговорення клопотання про їх скасування щодо п'ятого президента. Проте ці обмеження, що стосуються опозиційного лідера, вже нині можуть становити загрозу, зокрема, для українських збройних сил.

"Ліквідація фонду зупинить перерахування десятків мільйонів гривень для підтримки солдат, які вас, в тому числі, захищають", - заявив п'ятий президент України Петро Порошенко.

За інформацією адвоката Іллі Новікова, якщо санкції залишаться в силі, з 1 травня благодійний фонд Петра Порошенка опиниться у ситуації, коли не зможе продовжувати свою діяльність. Крім того, п'ятий президент наразі не має можливості виконувати жодних фінансових операцій, включаючи сплату податків. У зв'язку з цим, юридична команда подала клопотання щодо скасування окремих положень указу про санкції. Однак представники Офісу президента не виявили підстав для задоволення цього прохання.

"Санкції не поширюються на податки та збори. Отже, на нашу думку, наведені аргументи є безпідставними," - зазначила Олена Вакуленко, директорка департаменту судової роботи Міністерства юстиції України.

Клопотання захисників суд не задовільнив. Тож санкції залишаються.

Натомість представники чинного Президента подав своє клопотання - просять долучити до справи представників міністерства економіки і проводити засідання в закритому режимі для медіа та вільних слухачів.

"Щоб цю ситуацію закрити і повністю контролювати. Скандальність в тому, що саме мінекономіки, пані Свириденко, була тою людиною, яка проштовхнула процедуру яка в нормальному сенсі - підготовка цих розпоряджень з ініціативою санкцій займає в кращому випадку дні, та взагалі - тижні. Вона проштовхнула їх за три години", - розповів адвокат Петра Порошенка Ілля Новіков.

Суть наказу про санкції приховується під виглядом захисту матеріалів, що містять державну таємницю. Як зазначають адвокати, саме з цією метою Офіс президента звернувся з проханням залучити Міністерство економіки та розглядати справу без участі медіа та незалежних слухачів. Суд погодився з цим проханням.

"Це справжнє випробування для демократії, перевірка на дотримання верховенства права та основоположних принципів, з якими Україна стикається сьогодні. Процес розпочався з затримкою, проте надія все ще жива", - підкреслив п'ятий президент України Петро Порошенко.

Оскільки новим учасникам процесу потрібен час для ознайомлення з матеріалами, суд призначив дату наступного засідання у травні. Ймовірніше, воно відбудеться в закритому режимі. Цього ж разу на засіданні було багато дипломатів, зокрема, представники місії Євросоюзу, Німеччини, Польщі, Австрії, Швеції, Литви, Данії

Софія Фесік, Орест Пона, "5 канал"

Нагадаємо, народні депутати "Євросолідарності" відправили Зеленському 145 тисяч підписів за скасування санкцій проти Петра Порошенка.

Дивіться також відео:

#Литва #Українська гривня #Податок #Європейський Союз #Економіка #Україна #Президент (державна посада) #Народний депутат України #Президент України #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Німеччина #Демократія #Журналіст #Друга Польська Республіка #Опозиція (політика) #Швеція #Данія #Дипломат #Адвокат. #Петро Порошенко #Верховенство права #Австрія #Рада національної безпеки і оборони України #Софія #5 канал (Україна)

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Війна, нестача кадрів і державний тиск: як українські підприємства реагують на основні виклики – Delo.ua
Величезні запаси мінералів. Сполучені Штати зробили крок уперед у переговорах з ще однією державою стосовно видобутку корисних копалин — Bloomberg.
Санкції щодо Петра Порошенка залишаються в силі: які можуть бути наслідки цього рішення?
Теги