Сергій Гайдай: Залиште Трампа в минулому!

Постійні сподівання на когось, а не на власні сили -- не наближають перемогу. Українська влада місяцями була більш зосереджена на виборах в США ніж розвитком української армії замість армії чиновників, побудовою ліній оборони, переводом економіки на військові рейки та іншими речами, з яких складається дійсний план перемоги. Саме цього вимагає громадянське суспільство в Громадській петиції "Народний референдум: 7 кроків до Перемоги". Про це розказав один з ініціаторів петиції політтехнолог Сергій Гайдай у новому випуску своєї програми на каналі PRO:UA.

"Ми фіксуємо у своїй пам'яті важливі дати та події, які, на наш погляд, можуть змінити все. Спочатку сподівалися на контрнаступ, що покладе край війні. Потім очікували на вибори, які приведуть нові обличчя до влади та змінять обличчя країни. Також ми з нетерпінням слідкували за виборами в США, які можуть суттєво вплинути на ситуацію. Нас навчило, що багато в чому наше майбутнє залежить від політичних рішень у Вашингтоні," – підкреслив Сергій Гайдай.

На думку політтехнолога, Дональд Трамп визначив для себе дві ключові мети. По-перше, він прагне подолати неосоціалістичну ідеологію, яка, на його переконання, заполонила Сполучені Штати з часів президентства Обами і завдала значної шкоди. Також він має намір повернутися до принципів, закладених батьками-засновниками в Конституції. По-друге, Трамп ставить перед собою завдання реформувати американську бюрократію.

"Будь-яка форма бюрократії є негативним явищем. Українська ж бюрократія, на додачу, відзначається корупцією та злочинними практиками. Саме вона заважає нам жити вільно, ефективно захищати країну та бути конкурентоспроможними. Трамп має намір навести порядок у збройних силах США, позбавивши їх надмірної присутності генералів і соціалізму. Тому він призначив нового міністра оборони, чия задача полягає у очищенні армії від зайвих генералів, бюрократії та політичних впливів. Це дозволить відновити боєздатність армії", — зазначив Сергій Гайдай.

Він переконаний, що увага українського уряду до американських виборів не може слугувати виправданням для його бездіяльності.

"Нам слід відмовитися від думок про Трампа. Він діє так, як потрібно для США. Ми повинні визнати, що в цій війні на допомогу нам ніхто не прийде," - підкреслив експерт з політичних технологій.

Сергій Гайдай зазначив, що Ізраїль, незважаючи на численні труднощі, які виникали під час його становлення як національної держави, зміг залучити до себе союзників завдяки власним зусиллям і ініціативам.

"Коли виникала держава Ізраїль, більшість цивілізованого світу не планувала надавати їй підтримку. Було б простіше укласти угоди з потужнішими арабськими державами, які мали нафту і чисельніший народ. Проте Ізраїль зміг вистояти. Сьогодні країна знову веде війну, але тепер у неї є союзники, адже вона завжди вірила в свої сили і не покладалася на інших," – зазначив Сергій Гайдай.

На думку політтехнолога, ключ до нашого успіху полягає в тому, що не слід покладатися на інших.

"Наші політики намагаються вселити нам думку, що ми безсилі. Але ми є найбільшою країною в Європі з численним населенням, в наших Збройних Силах служить понад мільйон осіб. Ми володіємо значним промисловим потенціалом і раніше виробляли та експортували зброю на міжнародні ринки. І чи можемо ми стверджувати, що не в змозі захистити себе? Це величезне непорозуміння," -- підкреслив Сергій Гайдай.

Він підкреслив, що внутрішній план перемоги, якого не вистачає нашій владі, і якій є у громадянського суспільства, каже, що ми можемо перемогти ворога, навіть якщо нам ніхто не буде допомагати. Але для цього потрібно мобілізуватися повністю: і тилу, і фронту, і перш за все -- владі.

Громадська ініціатива "Народний референдум: 7 кроків до перемоги!" зібрала в собі ключові завдання, які вимагають термінового вирішення. Серед них – реформування армії з метою створення професійної та забезпеченої структури, а також перехід від неефективної мобілізації до системи рекрутінгу. Крім того, необхідно значно зменшити кількість державних службовців. Наприклад, в Аргентині, де населення становить 41 мільйон, в податковій службі працювало 3000 чиновників, але після проведення реформ їхня кількість скоротилася до приблизно 700. В Україні ж, на фоні населення близько 30 мільйонів, залишається 20 тисяч податківців, - зазначив Сергій Гайдай.

На думку політтехнолога, щоб подолати ворога потрібно мобілізуватися повністю: і тилу, і фронту, і перш за все -- владі.

"Настав час відмовитися від обговорень про Трампа і зосередитися на власних можливостях. Ми повинні думати не про Трампа, а про те, як можемо активізувати різні сфери – владу, економіку, суспільство – для досягнення перемоги. Якщо ми це зробимо, то знайдемо союзників, які готові підтримати Україну ще більше," – підсумував Сергій Гайдай.

Підтримати громадську петицію "Народний референдум: 7 кроків до Перемоги" можна за посиланням: https://petition.fb.ua/uk

Інформація: Сергій Гайдай - український експерт у сфері політичних технологій, генеральний продюсер телеканалу PRO:UA, а також засновник агентства GAIDAYCOM.

#Дональд Трамп #референдум #Нафта #Європа #Економіка #Україна #Мобілізація #Північна та Південна Америка #Вашингтон, округ Колумбія #Бюрократія #Ізраїль #Задній (військовий) #Суспільство #Міністр оборони #Ідеологія #Держава (політичний устрій) #Громадянське суспільство #Армія США #Барак Обама #Арабський світ #Конституція #Соціалізм #Аргентина #Контрнаступ #Керівник кампанії #Боєздатність

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Росія активізує свої дії в енергетичній сфері. Який нині стан справ та які перспективи попереду?
У Сербії ще один член уряду подав у відставку після фатальної аварії на залізничній станції.
Зеленський висловив свою думку щодо можливості того, що Трамп зможе зупинити війну, а також обговорив фактори, які можуть призвести до поразки України.
Теги