Шольц закликав вкласти кошти в Україну, яка має всі шанси стати "майбутнім членом Європейського Союзу".

Оскільки Україна стане членом Євросоюзу, німецький бізнес може отримати значний зиск від теперішніх інвестицій в українську економіку, переконаний канцлер Німеччини Олаф Шольц.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц закликав бізнесменів країни активно підтримувати Україну в умовах російської агресії. Ці слова він вимовив під час німецько-українського економічного форуму, що відбувся в Берліні 11 грудня.

"Якщо ви вкладете свої кошти в Україну сьогодні або в найближчі роки, ви робите ставку на майбутнього члена Європейського Союзу," - зазначив Шольц під час виступу перед учасниками заходу.

"Після закінчення війни Україна зможе демонструвати темпи зростання та можливості розвитку, які ми спостерігали лише в країнах Центральної та Східної Європи, які приєдналися до ЄС протягом останніх двадцяти років", - зазначив Шольц. Він підкреслив, що німецька економіка відіграла ключову роль у цих успішних трансформаціях і сама отримала вигоду від них. "Мені б хотілося побачити щось подібне для України", - додав канцлер Німеччини.

Згідно з його інформацією, наразі в Україні функціонує приблизно дві тисячі німецьких підприємств. "Чимало з них має намір інвестувати ще більше. Вони сприяють відновленню країни", - наводить слова Шольца німецький інформаційний агентство dpa.

Обговорюючи перспективи вступу України до Євросоюзу, Шольц висловив впевненість, що країна стане частиною ЄС, проте зазначив, що "попереду ще чекає певна подорож". Він також запевнив, що Німеччина "разом з Україною подолає цей шлях".

Канцлер підкреслив, що Німеччина залишається на стороні України в її прагненнях до "справедливого миру", який зможе завершити війну, спричинену російським вторгненням. Він зазначив, що така угода повинна гарантувати "незалежність України та її право на вільний вибір майбутнього в Європейському контексті".

Шольц ще раз підкреслив, що Німеччина рішуче підтримує Україну, оголосивши про надання зимової допомоги. Уряд ФРН виділяє 70 мільйонів євро на малі теплоелектростанції, котли, генератори, сонячні електростанції та інші енергетичні системи.

Щодо української енергетичної сфери, яка постійно зазнає російських атак, Шольц, згідно з інформацією агенції AFP, висловив надію на зростання співпраці в цій області, оскільки "ми потребуємо значних приватних інвестицій".

На паралельній ноті прем'єр-міністр України Денис Шмигаль підкреслив важливість ще більшої інтеграції між двома державами в таких сферах, як цифровізація, аграрний сектор, оборона та енергетика. Він зазначив, що "приватний бізнес відіграє вирішальну роль" у процесі відновлення країни. "Кожен вкладений євро представляє собою частину нашого спільного майбутнього" в Європейському Союзі, додав Шмигаль.

#Олаф Шольц #Європейський Союз #Європа #Росія #Економіка #Україна #Інвестиції #Бізнес #Енергетична галузь #Євро #Німеччина #Російська мова #Берлін #Українська мова #Канцлер Німеччини (1949 - дотепер) #Агресивна війна #Східна Європа #Прем'єр-міністр України #Сільське господарство #Центральна Європа #Агентство Франс Прес #Проголошення незалежності України 1991

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Китай планує випустити безпрецедентну кількість облігацій у 2025 році з метою стимулювання економічного розвитку.
Зовнішні інвестиції в 2025 році, нові можливості для японських капіталовкладень та партнерство між українськими та японськими підприємствами: результати візиту української урядової делегації до Японії.
Ринкові реакції вказують на зростаючий оптимізм щодо можливого завершення конфлікту в Україні, згідно з оглядом Національного банку України.
Теги