
Син президента-революціонера України веде розкішний спосіб життя. Найвпливовіша політична сила витрачає сотні мільйонів доларів на підкуп і рекламу. Країни Європейського Союзу закривають очі на таємний російський флот, який транспортує нафту поблизу їхніх берегів...
У зв'язку з святкуванням 25-річчя, УП продовжує серію публікацій, присвячених нашим найзначнішим та найгучнішим журналістським розслідуванням. Ці розслідування мали місце за різних президентів та парламентських складів, в умовах змінної економічної та безпекової ситуації, проте кожне з них стало важливим внеском у суспільство.
Леонід Амчук, рік 2005.
"Знаєте, чому в Україні не проводять конкурс дітей-мажорів? Тому що чемпіон відомий наперед. І звати його Андрій Вікторович Ющенко, це старший син президента України".
Ось як розпочинається оповідь про 19-річного студента третього курсу Інституту міжнародних відносин. Він пересувається на автомобілі, вартість якого дорівнює 25-річній зарплаті його батька, носить телефон Vertu, ціна якого дорівнює малолітражному авто, і здатен дозволити собі шампанське, що коштує як десять середніх місячних заробітків.
Матеріал УП про Андрія Ющенка, який живе на широкі нозі і без особливих вагань ігнорує правила дорожнього руху, спровокував значний суспільний резонанс та став першим серйозним ударом по ідеалізованому образу його батька - лідера революційних змін.
Друга тріщина у репутації з'явилася після першої пресконференції президента, яка відбулася на тлі скандальної публікації. Родина Ющенків стверджувала, що дорогий телефон Андрій отримав у подарунок від друга, а автомобіль, на якому його помітили журналісти, йому не належить. Однак, замість чітких пояснень, Віктор Ющенко звинуватив журналіста УП у злочинних намірах та зізнався, що порадив синові: "Візьми рахунок з ресторану. Скільки вас було? Що ви замовили? Поклади той рахунок перед носом журналіста, а потім йди до суду!"
Пізніше Ющенко вибачиться за те, що образив журналіста, а зацікавленість медіа рідними політиків та чиновників, їхніми статками та поведінкою, стане звичною справою.
Сергій Лещенко, Антон Марчук і Севгіль Мусаєва, 2016 рік.
66 мільйонів доларів - щонайменше стільки Партія регіонів витратила "на партійні потреби" менш ніж за півроку 2012-го. Детальна документація цих витрат, так звана "амбарна книга" ПР потрапила в розпорядження Української правди і вразила уяву журналістів.
У цьому зошиті - прізвища колишніх та чинних депутатів, екс-міністрів, членів ЦВК, топменеджерів телеканалів, керівників соціологічних служб та політтехнологів. Статті витрат різноманітні: від мільйонів доларів на піар партії в медіа до авансу в $67 000 за годинник.
"Амбарна книга" стала яскравим свідченням кланово-олігархічної системи влади, яка утвердилася в Україні протягом останніх років.
Михайло Ткач, рік 2024.
У грудні 2024 року команда Української правди відправилась до Румунії та Болгарії, щоб продемонструвати, наскільки неефективними виявилися санкції цивілізованого світу проти Росії на третій рік повномасштабної агресії. Основна увага приділяється обмеженням, які стосуються важливої складової російської економіки - експортного постачання нафти.
Безліч танкерів з тіньового флоту здійснюють транспортування "чорного золота" з Росії в держави Європейського Союзу. Суть схеми полягає в наступному: танкер, що належить до третьої країни, завантажується нафтою в російському порту, а потім вирушає до узбережжя однієї з країн ЄС, де прямо в морі відбувається перевантаження вантажу на місцеве судно.
УП відстежила три танкери, які вирушили з порту Новоросійська, і за допомогою дрону змогла зафіксувати те, що європейські країни намагалися ігнорувати: неподалік від узбережжя російська нафта перекачується з одного судна на інше.
Три місяці після завершення цього розслідування Європейський Союз затвердив шістнадцятий пакет санкцій проти Росії. Деякі з нових обмежень були спрямовані на російський тіньовий флот.
Of course! Please provide the text you'd like me to make unique, and I'll be happy to help.
Хочете ще більше важливих розслідувань від "Української правди"? Підтримайте незалежну журналістику - долучайтеся до Клубу УП.
До речі, оформлюючи річну підписку всього за 2500 гривень, ви отримаєте стильну футболку з новим дизайном та легендарним висловом Михайла Ткача: "Якщо ви і ми, то це всіх".
Станьте частиною Клубу УП і поділіться інформацією про нього зі своїми друзями. Ваша підтримка має величезне значення!
#порт #Нафта #Європейський Союз #Росія #Українська правда #Президент (державна посада) #Президент України #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Машина. #Журналіст #Російська мова #Суспільство #Болгарія #Центральна виборча комісія (Україна) #Парламент #Телефон #Румунія #Історія #Міжнародні відносини #Політична партія #Танкер (судно) #Віктор Ющенко #Жовтнева революція #Партія регіонів #Ресторан #Сергій Лещенко #Зв'язки з громадськістю #Ткач Михайло Миколайович #Vertu #Новоросійськ