Ситуаційний центр, співпраця з донорами та забезпечення кібергігієни працівників: основні складові зміцнення безпеки в територіальних громадах Миколаївської області.

На минулому тижні в Миколаївській області відбулося засідання представників Конгресу місцевих та регіональних влад під патронатом Президента України.

Було розглянуто низка питань, пов'язаних з економікою регіону, безпековою ситуацією, ветеранською політикою тощо.

Зокрема, однією з основних тем обговорення стала реалізація заходів безпеки в територіальних громадах Миколаївщини.

Так, за словами позаштатного радника начальника МОВА з цифровізації та діджиталізації В'ячеслава Базаренка, з метою підвищення рівня безпеки у тергромадах Миколаївщини прийнято рішення про створення ситуаційного центру. Також ведеться робота у напрямку налагодження відносин між управлінням з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації МОВА та донорами для спільної реалізації задач. Крім того, здійснюються заходи з організації навчання співробітників кібергігієни/кібербезпеки.

Ситуаційний центр відіграє ключову роль у забезпеченні швидкого реагування на надзвичайні обставини, а також у контролі та управлінні ресурсами на місцевому рівні. Цей центр стане основою для злагодженої взаємодії між місцевими адміністраціями, службами екстреної допомоги та населенням.

У 2023 році рівень розкриття злочинів у Миколаївській області складав 47,2 %. Завдяки вдосконаленню системи відеоспостереження та відеоаналітики, цей показник зростає до 49% (із перспективою досягнення 56%). Крім того, рівень розкриття крадіжок з житлових приміщень у 2023 році становив 83,7%, а сьогодні досяг 91,5% (з можливістю збільшення до 95%)", - зазначив В'ячеслав Базаренко.

Він також зазначив, що в регіоні в даний час функціонує приблизно 900 камер для моніторингу. В цілому, передбачено збільшення кількості цих пристроїв до 10 тисяч.

Після цього керівник МОВА, Віталій Кім, звернувся до представників територіальних громад з ініціативою призначити місцевих фахівців, які займуться питаннями цифрового розвитку, трансформацій та цифровізації. Він підкреслив, що в разі потреби, для "цифрових лідерів" буде організовано відповідні навчальні курси.

Щодо встановлення співпраці між управлінням цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації МОВА і донорами для спільної реалізації завдань, В’ячеслав Базаренко повідомив, що на цей момент в рамках проєкту "EU4Recovery - Розширення можливостей громад в Україні" вже отримано 350 ліцензій для Системи електронного документообігу та автоматизації бізнес-процесів Megapoliss.DocNet. Окрім того, триває активна робота над залученням інвестицій з метою отримання ще 500 ліцензій, які планується впровадити в Миколаївській області.

На рахунок навчання співробітників кібергігієни/кібербезпеки він повідомив, що управлінням з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації МОВА для них організовано регулярне навчання у цифровому хабі області. Навчання передбачене не лише для "цифрових лідерів", а й для всіх охочих.

Зазначимо, що загалом під час Конгресу було розглянуто дев?ять питань. Серед яких забезпечення житлом ВПО, підтримка ветеранів та членів їх родин, робота в Миколаївській області платформи "Діалог влади та бізнесу", міжнародне міжрегіональне співробітництво, безпекові заходи в тергромадах, забезпечення роботи профільних Комісій Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, організація участі делегації від Миколаївської області у найближчому засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України та інше. Детальніше тут: http://surl.li/mwcjvl

#Економіка #Президент України #Інвестиції #Бізнес #Злочин #Моніторинг #Ліцензія #Миколаївська область #Автоматизація #Замкнуте телебачення #Надзвичайна ситуація #Бізнес-процес

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
За інформацією Bloomberg, доходи Росії від експорту нафти знижуються вже другий місяць підряд.
Естетичні цінності та внутрішня стійкість: яким чином пластичний хірург сприяє військовим у відновленні після травм.
Стародавні воїни, можливо, вдавалися до вживання наркотичних речовин під час боїв проти Риму.
Теги