
Доки триває конфлікт в Україні, росія не зможе розгорнути значні сухопутні сили, щоб стати серйозною загрозою для держав НАТО. Навіть якщо буде досягнуто мирної угоди, росії буде важко вивести численні військові підрозділи, оскільки це може дати Україні можливість відновити контроль над втраченими територіями. Таку думку висловив аналітик Конрад Музика в інтерв'ю виданню Economist.
Отже росії доведеться розбудовувати нові сили. Західні розвідувальні служби ретельно проаналізували, скільки часу це може зайняти. Їхні висновки суттєво різняться. Америка говорить про те, що росія відновить свою армію протягом наступного десятиліття. Норвезька розвідка вважає, що не раніше, ніж через п'ять-десять років. За оцінками України -- від п'яти до семи; за оцінками Німеччини -- від п'яти до восьми. Найменш оптимістично налаштовані естонські розвідники, які пропонують росії три-п'ять років для створення нових формувань, залежно від перебігу війни, стану російської економіки та збереження санкцій.
Ці терміни залежать від різних факторів. росія виробляє боєприпаси з надзвичайною швидкістю -- понад 1400 балістичних ракет "Іскандер" на рік, а також 500 крилатих ракет Х-101, згідно з українськими оцінками та нещодавнім звітом Королівського інституту об'єднаних служб (RUSI), аналітичного центру в Лондоні.
У інших галузях поточні темпи виробництва виявляються незадовільними. За даними RUSI, лише 10-15% з 1500-2000 танків та 3000 інших бойових броньованих машин, що виготовляються щороку, є новими. Решта складається з відремонтованих одиниць, що походять зі старих радянських запасів. Якщо збережеться нинішній рівень втрат, ці запаси можуть вичерпатися до 2026 року, підкреслює Дара Массікот з Фонду Карнегі. Виробництво бронетехніки в Росії, імовірно, досягло свого максимуму цього року. Ще одним серйозним викликом є нестача живої сили. Хоча в короткостроковій перспективі Росія мобілізує близько 30 тисяч новобранців щомісяця, у довгостроковій перспективі країна стикається з проблемами, пов'язаними зі зменшенням чисельності населення та його старінням.
Якість російських збройних сил суттєво знизилась через величезні втрати. Західні аналітики вважають, що з початку 2024 року військові лікарні Росії працюють на межі своїх можливостей. Генерал Кріс Каволі, керівник об'єднаних збройних сил НАТО в Європі, у квітні заявив, що втрати Росії становлять близько 790 тисяч солдатів. Серед загиблих та поранених значна частина – молодші офіцери, які є критично важливими для управління підрозділами. Публікації про похорони свідчать про те, що в період з 2022 по 2024 роки Росія втратила майже таку ж кількість лейтенантів, як потрібно для формування десяти дивізій або бригад.
Нещодавно в Німеччині провели порівняльний аналіз військових можливостей Росії та країн НАТО в Європі.
Також повідомлялося, що окупанти активно копіюють більш вдалу техніку ЗСУ.
#НАТО #Лондон #Європа #Економіка #Боєприпаси #Північна та Південна Америка #Німеччина #Збройні сили України #Солдате! #Крилата ракета #Головнокомандувач #Танк #Військові #Російська імперія #Балістична ракета #Військова розвідка #Дивізія (військова) #Бронетехніка #Бригада #Бойова машина #Армія #Військовий потенціал #Лейтенанте. #Королівський інститут об'єднаних служб #Жива сила (військовий термін) #Мухафаза Дараа