Справжні наслідки "СВО" для Росії ще попереду: в яких моментах Путін виявився не правим.

На перший погляд може виникнути враження, що західні санкції вже давно перестали діяти і не завдають істотної шкоди російській економіці. Однак реальність свідчить про те, що економічні труднощі в Росії можуть значно посилитися до моменту, коли розпочнуться мирні перемовини з Україною. Як зазначає портал "Коментарі", про це повідомляє видання Le Monde.

Володимир Путін. Зображення з публічно доступних джерел.

Аналітики звертають увагу на те, що суттєво високий рівень інфляції та завищена ключова ставка негативно впливають на бізнес-активність у Росії. Цю ситуацію російська пропаганда намагається замовчати. Однак факти свідчать про те, що компанії вже не здатні дозволити собі користування банківськими кредитами і скорочують великі інвестиційні програми. Крім того, виплати за раніше отриманими кредитами зростають щоразу, коли Центральний банк вирішує підвищити ключову ставку.

Автори статті зазначають два важливі наслідки поточної економічної ситуації в Росії, які можуть призвести до подальшого загострення проблем. По-перше, російська залізнична компанія, яка є найбільшим працедавцем у країні та важливим учасником логістичного ринку, вже оголосила про плани скоротити свої інвестиції на третину до 2025 року. По-друге, через скорочення програми пільгового іпотечного кредитування та підвищення відсоткових ставок за стандартними кредитами ринок житлової нерухомості в Росії опинився на межі катастрофи. Спекулятивний ціновий міхур цього ринку досяг колосальних розмірів і може лопнути в будь-який момент.

Ці події відбуваються на фоні безпрецедентних витрат у непродуктивних секторах економіки, зокрема на армію та поліцію. З наступного року Росія планує виділяти до 40% свого бюджету на ці потреби. Водночас доходи бюджету від нафтогазового сектору продовжують зменшуватися — через обмеження, накладені на західних ринках, а також через санкції, які ускладнюють вільну торгівлю з іншими країнами.

Дізнайтеся більше на сайті "Коментарі" — таких заходів тиску ще не застосовували: за що Європейський Союз планує покарати Росію.

#бюджет #Природний газ #Інфляція #Нафта #Європейський Союз #Росія #Економіка #Україна #Інвестиції #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Володимир Путін #Ставок #Поліція. #Працевлаштування #Спекуляція #Підприємницька діяльність #Державна пропаганда в Російській Федерації

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Діє вже більше 20 років. Сполучені Штати продовжують застосування антидемпінгового мита на українську арматуру.
Лондон наклав санкції на 20 суден, що належать до "тіньового" флоту Російської Федерації.
Велика Британія ввела нові обмеження на діяльність російського тіньового флоту.
Теги