Адміністрація Байдена планує ввести масштабні санкції проти російського енергетичного сектору та "темного флоту". Метою є послаблення експортних доходів РФ та створення важелів впливу для майбутньої адміністрації Трампа.
Адміністрація президента США Джо Байдена розглядає можливість введення нових великих фінансових санкцій проти енергетичного сектора росії, частково для того, щоб дати новій команді Трампа важелі впливу на переговори щодо України. Про це УНН повідомляє з посиланням на The Washington Post.
Деталі можна перефразувати як "аспекти" або "елементи". Чи є конкретний контекст, в якому ви хочете використати це слово?
Президент Джо Байден розглядає можливість введення нових великих санкцій проти російського енергетичного сектора в останні тижні свого перебування на посаді, повідомили чотири людини, знайомі з цим питанням. Адміністрація розглядає можливість нанесення "прощального удару" у своїй фінансовій війні проти володимира путіна.
Згідно з повідомленнями, цей крок надасть команді обраного президента Дональда Трампа додаткові важелі впливу у переговорах з Путіним, що стосуються завершення військового конфлікту Росії з Україною.
Згідно з інформацією від декількох джерел, знайомих із ситуацією, нові санкції будуть націлені на так званий "темний флот" — міжнародні судна, які транспортують російську нафту до країн, що не входять до Західного світу. Крім того, під обмеження можуть потрапити російські експортери нафти, щодо яких досі не було введено жодних санкцій. Як зазначили співрозмовники, одним з можливих заходів є відкликання ліцензій, які дозволяють банкам здійснювати фінансові операції з російськими енергоносіями.
Швейцарія приєднується до нових санкцій ЄС проти росії та білорусі23 груд. 2024, 13:19 * 17898 переглядiв
Вашингтон пост зазначає, що від початку повномасштабного вторгнення Росії адміністрація США виявляла обережність у питанні обмеження експорту російських енергоресурсів, оскільки боялася, що це могло б призвести до різкого зростання світових цін на нафту, що, в свою чергу, відобразилося б на вартості бензину для американських водіїв. Проте інфляція значно зменшилась у порівнянні з показниками кількарічної давності, а вибори вже завершилися, що може суттєво змінити політичну ситуацію.
"Метою нових масштабних санкцій має стати двозначне зниження експортних доходів протягом шести-дванадцяти місяців", - сказав Пітер Харрелл, колишній старший директор адміністрації Байдена з міжнародної економіки, а нині науковий співробітник Фонду Карнегі за міжнародний мир.
Проте він зменшив свої прогнози. "Навіть якщо удар виявиться серйозним, Росія все ще буде отримувати значні доходи від експорту", - зазначив він.
Високопрофільний чиновник адміністрації підкреслив важливість цих заходів, заявивши, що вони є критично необхідними для того, щоб Україна опинилася в "оптимальному становищі" для захисту власних інтересів і участі у мирних переговорах на "справедливих" засадах.
"Ця дія стане ще одним кроком на шляху до досягнення цієї мети", - сказав чиновник, який також говорив на умовах анонімності.
#Дональд Трамп #Інфляція #Бензин. #Нафта #Європейський Союз #Росія #Економіка #Україна #Північна та Південна Америка #The Washington Post #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Банк #Експорт #Політик #Російська мова #Білий дім #Джо Байден #Українські національні новини #Швейцарія #Корабель