США запровадять нові мита для прихильників BRICS у відповідь на їхню "антиамериканську позицію".

Президент Дональд Трамп оголосив, що Сполучені Штати запровадять додаткове мито у розмірі 10% на товари з тих країн, які підтримають "антиамериканську позицію" групи держав, що розвиваються, відомої як BRICS.

Цю інформацію передає агентство Reuters.

На фоні існуючих розбіжностей у традиційних міжнародних форумах, таких як G7 та G20, а також під впливом політики "Америка понад усе", яку відстоює Трамп, BRICS прагне зайняти позицію альтернативи, що підтримує багатосторонню дипломатію в умовах військових конфліктів та торгових суперечок.

У своїй промові на саміті BRICS у Ріо-де-Жанейро президент Бразилії Луїс Інасіу Лула да Сілва провів паралелі між цим об'єднанням і Рухом неприєднання, що існував під час Холодної війни. Він зазначив, що BRICS представляє собою коаліцію країн, які прагнуть уникати вибору між Заходом і СРСР.

"БРІКС є наступником Руху неприєднання," - зазначив Лула, - "Коли багатосторонні структури опиняються під тиском, наша незалежність знову стає під загрозою."

У спільній заяві, оприлюдненій у неділю вдень, країни BRICS попередили, що зростання тарифів загрожує світовій торгівлі - натякаючи на політику Трампа, не називаючи його прямо.

Через кілька годин після цього Трамп опублікував допис на платформі Truth Social:

"Кожна нація, що вирішить підтримати антиамериканську політику BRICS, буде підлягати додатковим митам у розмірі 10%. Ніяких винятків у цій політиці не буде. Дякую за вашу увагу!"

Трамп не роз'яснив, що конкретно має на увазі, говорячи про "антиамериканську політику".

Адміністрація активізує зусилля для укладення численних торговельних угод з різними державами до 9 липня, коли спливає термін, після якого передбачається введення значних "відповідних мит". На даний момент Міністерство закордонних справ Індії утримується від коментарів.

Як зазначив Лула, країни BRICS наразі становлять понад половину населення світу та 40% світової економіки. Він також застеріг бізнес-спільноту від зростання протекціонізму.

На початку свого існування BRICS складався з Бразилії, Росії, Індії та Китаю, а перший саміт відбувся у 2009 році. Згодом до цієї групи приєдналася Південна Африка. У 2024 році організація розширилася, включивши Єгипет, Ефіопію, Індонезію, Іран, Саудівську Аравію та Об'єднані Арабські Емірати. Цей саміт став першим, на якому присутня Індонезія.

Більше 30 держав вже виявили бажання приєднатися до BRICS або встановити з ним партнерські відносини.

Напоминаем:

#Дональд Трамп #Reuters #Росія #Економіка #Президент (державна посада) #Китай (регіон) #Північна та Південна Америка #Радянський Союз #Дипломатія #Західна Європа #Холодна війна #Індія #БРІК #Іран #Країна, що розвивається #Бразилія #Індонезія #Протекціонізм #Об'єднані Арабські Емірати #Міністерство закордонних справ (Україна) #Єгипет #Торгівля #Саудівська Аравія #Мито (податок) #Велика двадцятка #Ріо-де-Жанейро #Південна Африка #Ефіопія #Рух неприєднання

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Аренда житла в Польщі: де знайти вигідні пропозиції та на що слід звернути увагу -- Delo.ua
Цього року бізнесмени отримали доступ до кредитів на загальну суму ₴46,5 мільярда.
Розвиток міст України та питання сімейної політики стали ключовими аспектами Дня Ідей, що відбувся у Луцьку.
Теги