
Цю інформацію озвучив міністр фінансів США Скотт Бессент, повідомляє РБК-Україна, посилаючись на Financial Times.
Міністр фінансів США зауважив, що попри те, що про економічне партнерство, яке американський президент Дональд Трамп запропонував своєму українському колезі Володимиру Зеленському, повідомлялося багато, багато чого в ньому було викривлено або просто неправдиво.
"З цієї причини я радий можливості роз'яснити, яку вигоду це співробітництво принесе для обох наших держав," - підкреслив він.
На його думку, новаторська стратегія президента США Дональда Трампа являє собою сучасну модель ефективної міжнародної співпраці.
"Давайте також чітко усвідомимо, чим це не є. США не набуватимуть права власності на фізичні активи в Україні. Вони також не обтяжуватимуть Україну новими боргами", - наголосив він.
За словами Бессента, подібний вид економічного тиску, що використовується іншими глобальними акторами, не принесе користі ані Сполученим Штатам, ані Україні.
"Щоб забезпечити більш значну цінність у довгостроковій перспективі, Сполученим Штатам слід інвестувати спільно з українським народом, аби обидві сторони могли максимально виграти від цього співробітництва," - резюмував він.
Міністр фінансів зазначив, що умови спільного співробітництва передбачають, що доходи, які Український уряд отримує від природних ресурсів, інфраструктури та інших активів, будуть спрямовані до фонду, націленого на тривалу реконструкцію та розвиток країни.
Водночас США матимуть там економічні та управлінські права в цих майбутніх інвестиціях.
До того ж Бессент зауважив, що перебуваючи в Києві зустрічався з багатьма американськими компаніями, які працюють в Україні вже багато років.
"Я також спілкувався з численними іншими людьми, які готові допомогти українській економіці, сприяючи встановленню справедливого та стабільного миру," - підкреслив він.
Умови цього співробітництва залучають американські таланти, фінансування, високі стандарти та управлінські практики з метою пришвидшення відновлення України, одночасно демонструючи Росії, що США роблять інвестиції в майбутнє вільної й процвітаючої України.
Крім того, як зазначив він, кошти від очікуваних доходів будуть повторно інвестовані в стратегічні галузі, що сприятимуть активізації нових ресурсів, які допоможуть Україні розвиватися.
Умови цієї угоди також гарантують, що країни, які не сприяли захисту суверенітету України, не зможуть отримати вигоду від її відновлення або цих інвестицій.
#Дональд Трамп #Росія #Економіка #Україна #Президент (державна посада) #РБК-Україна #Уряд України #Київ #Володимир Зеленський #Інвестиції #Міністерство фінансів (Україна) #Інфраструктура #Financial Times #Українська мова #Сполучені Штати #Суверенітет #Природний ресурс #Міністр фінансів США #Міністерство фінансів Сполучених Штатів Америки