Сполучені Штати ведуть переговори з Росією щодо постачання газу до Європи, повідомляють ЗМІ.

Вашингтон вивчає альтернативи для відновлення постачань російського газу до Європи. Це може зменшити один з найзначніших ударів по економічній ситуації в Росії.

Сполучені Штати та Російська Федерація ведуть переговори щодо потенційного відновлення постачання російського газу до європейських країн. Про це в четвер, 8 травня, інформує Reuters, посилаючись на вісім джерел, обізнаних зі станом обговорень.

"В той час як енергетична співпраця між Європою та Росією зупинилася, представники Вашингтона і Москви ведуть переговори щодо потенційної підтримки з боку США для відновлення постачання російського газу до європейських країн," - зазначається у статті.

Вказується, що активна роль Вашингтона у відновленні постачання газу може сприяти Москві в подоланні політичних викликів, які вона стикається в багатьох країнах Європи.

Відомо, що після вторгнення Москви в Україну в 2022 році Європа значно зменшила обсяги імпорту російського газу, що призвело до збитків для російського експортера Газпрому у розмірі 7 мільярдів доларів у наступному році.

Згідно з інформацією, отриманою з джерел, близьких до двосторонніх переговорів, відновлення впливу Москви на газовий ринок Європейського Союзу може стати ключовим фактором для укладення мирної угоди з президентом Росії Владіміром Путіним. Reuters зазначає, що "ніщо так не вдарило по економіці Росії, як втрата значної частини європейського газового ринку три роки тому".

Згідно з інформацією, наданою Reuters, в даний час Росія покриває 19% європейського попиту на газ (до початку війни цей показник становив 40%). Основним джерелом постачання є скраплений природний газ (СПГ), який транспортується через Туреччину за допомогою газопроводу Турецький потік. Серед країн, які продовжують імпортувати російський газ, можна виділити Угорщину та Словаччину, що отримують його через той самий газопровід. Бельгія, Франція, Нідерланди та Іспанія отримують СПГ від російської компанії Новатек за допомогою довгострокових угод.

"За словами двох дипломатичних джерел і джерела в Білому домі, участь США також принесе користь Вашингтону, оскільки дасть йому можливість бачити і, можливо, контролювати обсяги російського газу, що повертається до Європи", - пише Reuters.

Починаючи з 2022 року, Європейські країни почали шукати альтернативні джерела постачання газу, зокрема звертаючись до експорту зрідженого природного газу (ЗПГ) зі США.

"Посол США Стів Віткофф і уповноважений Путіна з питань інвестицій Кирило Дмитрієв провели розмови про газ в рамках мирних переговорів щодо України, повідомили два з восьми джерел", - інформує агентство, хоча самі фігуранти не коментували цього, або заперечували.

Агентство звертає увагу на висловлювання прес-секретаря Кремля Дмитра Пєскова, які він озвучив у квітневому інтерв'ю французькому виданню Le Point. Він зазначив, що Газпром може розглянути варіант постачання газу до Європи, якщо новий власник зможе взяти під контроль газотранспортну інфраструктуру між Росією та Європою.

Раніше в засобах масової інформації з'явилася інформація про те, що Сполучені Штати працюють над ініціативою відновлення російського газопроводу Північний потік-2 для постачання газу в Європу за участі американських інвесторів.

#Газпром #Reuters #Природний газ #Європейський Союз #Європа #Росія #Економіка #Імпорт #Президент (державна посада) #Інвестор #Інвестиції #Москва #Північна та Південна Америка #Московський Кремль #Експорт #Володимир Путін #Вашингтон, округ Колумбія #Туреччина #Угорщина #Білий дім #Зріджений природний газ #Нідерланди #Словаччина #Іспанія #Франція #Бельгія #Дмитро Пєсков #Трубопровідний транспорт #Північний потік-2 #TurkStream #Ле Пуант

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Канада інвестує $15 мільярдів у будівництво атомної електростанції на основі нових технологій, ставши першою з країн "Великої сімки", яка реалізує цей проект.
Фінляндія планує запровадити мита на весь імпорт з Росії до країн Європейського Союзу.
Сі та Путін висловили спільну думку щодо агресії на адресу України.
Теги