У Сенаті Сполучених Штатів було ухвалено законопроект, що пропонує встановлення 500% мита на країни, які імпортують нафту, газ або уран з Росії, якщо президент Путін відмовиться від участі у мирних переговорах. Цей документ також містить нові заходи санкцій проти Росії та вже отримав значну підтримку серед американських законодавців.
Про це заявив сенатор-республіканець Ліндсі Грем, впливовий законодавець, союзник Дональда Трампа та один з головних ініціаторів нового законопроєкту, пише Bloomberg. Законопроєкт уже отримав підтримку щонайменше 72 сенаторів, що майже гарантує його проходження в Сенаті.
Грем підкреслив, що Сполучені Штати мають намір впровадити "катастрофічні" санкції, якщо Росія не піде на поступки для завершення конфлікту в Україні. Серед запропонованих заходів - введення 500% мита на імпорт з держав, що здійснюють торгівлю з РФ нафтою, газом або ураном, а також заборона для американців на купівлю російських державних облігацій.
"Це інструмент у арсеналі президента Трампа. Якщо Путін продовжить грати в затягування - російська економіка буде знищена", - заявив Грем. Цей законопроєкт розглядається як політичний сигнал не лише Москві, а й усім державам, які досі підтримують економічні зв'язки з Росією. Таким країнам фактично буде поставлено вибір, або вони дистанціюються від російських енергоресурсів, або отримають нищівний удар по власній зовнішній торгівлі з США.
"Коли президент Трамп вважає, що ми зайшли в глухий кут - тоді слідкуйте за діями", - попередив сенатор.У заяві Грема також прозвучала відверта оцінка позиції Росії: Путін, за його словами, робить "величезну помилку", якщо думає, що зможе маніпулювати майбутнім президентом США. Водночас, він дав зрозуміти, що Вашингтон не відмовляється від дипломатії - проте переговори повинні бути реальними, а не фіктивними.
Цікаво, що цього ж дня США й Україна підписали угоду про доступ до українських корисних копалин - ще один сигнал, що стратегічна співпраця триває, незважаючи на внутрішньополітичні зміни у Вашингтоні. Для України це стало додатковим запевненням у довгостроковій підтримці з боку США.
Грем також підтвердив, що в Палаті представників існує достатня підтримка, щоб законопроєкт просунути і там. Якщо документ буде ухвалено обома палатами Конгресу, адміністрація отримає потужний важіль тиску на Кремль і його міжнародних партнерів.
Як раніше повідомляв OBOZ.UA, Дональд Трамп знизив митні збори на автомобілі, підписавши два відповідні укази. Перший з них передбачає відстрочку для імпортних автомобілів від вже введених мит на алюміній та сталь. Другий указ стосується зміни 25%-вого мита на імпортні автозапчастини, яке ще не набуло чинності, але має почати діяти з 3 травня.
#Дональд Трамп #газ #сталь #уран #Природний газ #Нафта #Росія #Економіка #Імпорт #Україна #Президент (державна посада) #Москва #Північна та Південна Америка #Облігація (фінанси) #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Машина. #Політик #Володимир Путін #Вашингтон, округ Колумбія #Дипломатія #Bloomberg L.P. #Палата представників Сполучених Штатів Америки #Документ #Сенат Сполучених Штатів Америки #Алюміній #Мито (податок) #Корисні копалини #Ліндсі Греем #Конгрес Сполучених Штатів Америки