США запропонували Україні нову угоду щодо корисних копалин, яка є ще більш суворою, ніж попередня версія.

У п'ятницю, 21 лютого, Сполучені Штати представили Україні оновлену версію угоди щодо видобутку корисних копалин. Деякі з умов виявилися більш суворими порівняно з попередньою редакцією, яку раніше привіз до Києва міністр фінансів США Скотт Бессент, повідомляє The New York Times, посилаючись на документ.

Крім того, цю інформацію передає NV, спираючись на дані п'яти джерел, залучених до процесу редагування документа.

Відповідно до нової версії проекту, планується заснування спеціального фонду для ефективного управління ресурсами України, проте контроль над цим фондом повинен залишатися виключно в руках американської сторони.

Вашингтон підкреслює важливість того, щоб США отримали повну власність на майбутній фонд, пропонуючи при цьому пропорцію внесків у співвідношенні два до одного. Згідно з цією пропозицією, українська сторона повинна буде внести дві третини доходів від видобутку корисних копалин, тоді як США нададуть одну третину у формі озброєння, яке вже було поставлено Україні.

Передбачуваний обсяг фонду складе $500 мільярдів.

Документ включає в себе не лише видобуток мінеральних ресурсів, а також видобуток газу і нафти.

Варто зазначити, що потенційні доходи від портової діяльності не враховані в угоді.

Американська сторона трактує угоду тільки як бізнесову і не включає в неї питання безпекових гарантій, повідомляє NV.

Окрім цього, Сполучені Штати не зобов'язуються інвестувати в економіку України.

В свою чергу, українська сторона виступає з ініціативою переглянути умови фонду та включити в угоду обов'язкову умову, що кошти повинні використовуватися виключно для інвестицій в межах України.

За словами джерел видання, в умовах, що склалися, Україна, ймовірно, буде змушена прийняти нові умови, оскільки відмова від підписання угоди може посилити і без того напружені відносини між Києвом і Вашингтоном, що загострилися після відмови Володимира Зеленського затвердити перший варіант документа.

#Природний газ #Нафта #Економіка #Україна #Київ #Володимир Зеленський #Інвестиції #Вашингтон, округ Колумбія #Українська мова #Озброєння #Документ #The New York Times #Корисні копалини #Міністерство фінансів Сполучених Штатів Америки

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
США не отримуватимуть право власності на активи. Бессент поділився певними аспектами угоди з Україною.
Україна не може бути інтегрована до Європейського Союзу без згоди угорського народу, а після завершення війни вона стане своєрідною "захисною зоною" - нові коментарі Віктора Орбана | УНН
У Харкові стартувала нова система тривог з диференційованим підходом: що це включає?
Теги