Сумна атмосфера Різдва у Віфлеємі на фоні конфлікту в Газі.

Другий рік підряд у Віфлеємі не відчувається різдвяної атмосфери: місцеві жителі залишають свої домівки, а туристи обходять це палестинське місто стороною, оскільки святкування були скасовані через конфлікт у Газі.

У стародавньому поселенні, що вважається місцем народження Ісуса і нині знаходиться на окупованій території Західного берега річки Йордан, традиційна ялинка з різдвяними вогниками не була встановлена.

Площа перед храмом Різдва Христового виглядає практично порожньою, а магазини з сувенірами зачинені, повідомляє кореспондент Reuters.

"У ці складні часи, що випадають на долю наших палестинських міст, зокрема в Газі, важко знайти навіть найменші прояви радості та щастя," - зазначив Ісса Талджіє, священник православної церкви Різдва.

Додатково, численні місцеві християнські родини бажають покинути свої домівки, оскільки їх деморалізує не лише падіння туристичного потоку, яке завдало серйозної шкоди їх економіці, але й постійна небезпека насильства, що нависає над північно-східними районами Гази.

"Еміграція з Віфлеєму зростає щодня і щомісяця, і ... це негативно впливає на місто", - сказав Тальєх.

Протягом численних поколінь християнські спільноти на Близькому Сході переживали занепад, і Західний берег не став виключенням.

В останній рік британського панування над регіоном у 1947 році близько 85% населення Віфлеєму були християнами. Згідно з переписом 2017 року, загальна кількість населення Віфлеєму становила 215 514 осіб, серед яких лише 23 000 християн. Це означає, що відсоток християн у Віфлеємі у 2017 році становив близько 10%.

Місцеві жителі кажуть, що останніми місяцями темпи виїзду з колиски християнства набирають обертів, оскільки економічне життя міста більше не тече, а ізраїльська окупація перешкоджає свободі пересування територією.

Мешканець Віфлеєма Алаа Афтім, власник ресторану фалафель, розповів, що один із його двоюрідних братів нещодавно переїхав до Австралії.

"Внаслідок несприятливих життєвих та фінансових обставин люди почали активно шукати кращі перспективи для своїх дітей, зокрема, покращену освіту та більш світле майбутнє," - зазначив він у коментарі для Reuters.

Після конфлікту 1967 року між Ізраїлем та арабськими державами, Ізраїль захопив Західний берег, територію, яку палестинці прагнуть перетворити на основу своєї майбутньої незалежної держави.

Ізраїль створив єврейські поселення на всій своїй території, які багато країн вважають протиправними. Проте Ізраїль заперечує ці звинувачення, вказуючи на свої історичні та біблійні зв'язки з цими землями. Деякі міністри країни мешкають у цих поселеннях і активно підтримують їхнє розширення.

Від початку конфлікту між ХАМАСом і Ізраїлем у секторі Газа, що розпочався в жовтні минулого року, насильство спалахнуло на горбистій місцевості.

Сотні палестинців, включаючи озброєних бійців, молодих людей, які кидали каміння, і цивільних перехожих, загинули в зіткненнях з ізраїльськими силами безпеки, а десятки ізраїльтян були вбиті під час нападів палестинців, повідомляє ізраїльська влада.

У найкращі часи пересування між містами на Західному березі річки Йордан ускладнюється з кожним днем.

"Немає жодної безпеки, якщо ви їдете між районами Західного берега, наприклад між Віфлеємом, Рамаллою, Єрихоном, Хевроном", -- сказав Афтім.

Мунтер Айзек, пастор лютеранської церкви у Віфлеємі, зазначає, що місцеві мусульманські сім'ї також виїжджають з країни, стикаючись із фінансовими труднощами та загальними занепокоєннями щодо свого майбутнього.

"Є занепокоєння, що конфлікт може розширитися на західний берег, особливо в контексті озброєння поселенців та заяв про можливу анексію цих територій," - зазначив він.

Західний берег змінився завдяки стрімкому зростанню єврейських поселень за останні два роки, коли поселенці намагалися нав'язати ізраїльський суверенітет цій території.

У жовтні міністр національної безпеки Ітамар Бен-Ґвір, представник крайньоправої політичної течії, повідомив у соціальній мережі X, що з початку конфлікту в Газі ізраїльські поселенці отримали більше 120 000 одиниць вогнепальної зброї для власної самооборони.

В Ісаакіївській церкві у вертепі є фігурка немовляти Ісуса, що лежить у купі уламків. "Ми відчуваємо, що ця війна ніколи не закінчиться", - сказав він.

#Reuters #туризм #Економіка #Сполучене Королівство #Близький Схід #Ізраїль #Озброєння #Еміграція #Християнство #Роздрібний магазин #Різдво #Насильство #Арабський світ #Австралія #Ісусе. #Євреї #Іслам #Сектор Газа #Анексія #Місто Газа #Турист #Ресторан #Західний берег річки Йордан #Вифлеєм #Палестинці #Палестина (регіон) #Східна Православна Церква #Лютеранство #Біблія #Вогнепальна зброя

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
НАБУ розпочало розслідування стосовно колишнього прокурора з Одеси після журналістського розслідування "Схеми" про його нерухомість у Дубаї.
Брати-близнюки: чи чекає Росію та ж доля, що й Іран, унаслідок економічних санкцій?
Обмеження цін на ринку електричної енергії створюють труднощі для функціонування енергетичної системи України, - зазначає Трохимець.
Теги