
Відзначається, що існують ризики зростання попиту на "блакитне паливо".
Ціни на газ на європейському ринку зазнали короткострокових коливань і досягли найнижчого рівня за останні чотири роки. Переважання пропозиції над тривогами щодо потенційного зростання світового попиту на "блакитне паливо" стало основною причиною цього спаду.
Видання Bloomberg пише, що в четвер, 10 липня, ф'ючерси на бенчмарк трохи зросли, а 10-денний індекс волатильності залишився на рівні вересня 2021 року.
Більш високий, ніж зазвичай, імпорт скрапленого природного газу і відносно стриманий спотовий попит на паливо в Китаї стримують ціни після турбулентності в червні. Наразі Європі вдається залучати достатню кількість поставок, щоб накопичити запаси на опалювальний сезон - ці зусилля відстежують трейдери.
Проте ризики залишаються, оскільки більша частина липня, як очікується, буде спекотнішою, ніж зазвичай, по всій Європі, що може призвести до збільшення споживання газу для задоволення збільшеного попиту на енергію для охолодження. Осередки попиту з'являються також у Північній Азії та Південній Америці.
У найбільшій економіці Європи, Німеччині, через нестачу вітряної енергії в цьому місяці прогнозується збільшення потреби в газі та вугіллі для генерації електрики.
Ф'ючерси на найближчий місяць у Нідерландах торгувалися з підвищенням на 1,2% за ціною 34,73 євро за мегават-годину.
Вартість реалізації газу в Україні в червні 2025 року зросла на 11,9% порівняно з травнем. "Блакитне паливо" досягло позначки 17354 гривні за 1000 кубометрів. Зазначається, що вартість продажу газу зросла вперше за два місяці.
Згідно з інформацією, наданою аналітиками Expro, Україна в першій половині 2025 року суттєво наростила імпорт природного газу, збільшивши його обсяги в 12 разів у порівнянні з 2024 роком, до майже 2,1 мільярда кубометрів. Станом на 28 червня, запаси газу в підземних сховищах перевищили 8 мільярдів кубометрів.
#Природний газ #Українська гривня #Паливо #Європа #Економіка #Імпорт #Україна #Енергетична галузь #Китай (регіон) #Євро #Німеччина #Попит #Ціна #Зріджений природний газ #Bloomberg L.P. #Нідерланди #Енергія #Вітер #Південна Америка #Північна Азія