Теневой флот: Как Россия, невзирая на санкции, продолжает поставлять нефть в Европейский Союз.

На третьому році повномасштабної агресії Росії проти України стає абсолютно ясним, що санкції, запроваджені цивілізованими країнами, мають лише символічний характер.

Це настільки очевидно, як і те, що якщо б західні партнери дотримувалися справжньої санкційної політики, російська економіка не змогла б витримати три роки війни. Особливо враховуючи її інтенсивність і використання величезної кількості ракет та інших засобів, вартість яких вимірюється мільярдами доларів. Насправді, економічні важелі дійсно використовувалися для стримування військової агресії з боку РФ.

Очевидно, що Росія функціонує як країна, що залежить від видобутку нафти, адже значна частина її бюджету формується завдяки доходам від "чорного золота". Таким чином, саме нафтові прибутки дозволяють РФ підтримувати своє широкомасштабне вторгнення в Україну.

Військові витрати держави-агресора на 2024 рік оцінюються приблизно в 112 мільярдів доларів, і в 2025 році планується їх значне зростання. Згідно з даними Bloomberg, видатки на національну оборону та внутрішню безпеку зростуть майже на 30%, досягнувши 142 мільярдів доларів.

Цей сумний стан речей для цивілізованого світу можна пояснити тим, що, незважаючи на всі формальні обмеження та заборони, насправді мільйони тонн російської нафти все ще безперешкодно надходять до Європейського Союзу.

За інформацією Financial Times, за перший рік повномасштабного вторгнення ЄС заплатив Росії майже 140 мільярдів євро за нафту і газ, що більше, ніж ЄС надав Україні в якості допомоги. Приблизно 80 з цих 140 мільярдів - це саме нафта.

Як це стало можливим? Ознайомтеся з новим розслідуванням "Української правди".

#бюджет #золото #Природний газ #Нафта #Європейський Союз #Росія #Українська правда #Економіка #Україна #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Євро #Financial Times #Політика #Bloomberg L.P. #Агресивна війна #тонна

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
В Україні внесено зміни до умов отримання фінансової допомоги від міжнародних партнерів -- Delo.ua
"Зустрічі Розумовських" перетворилися на відомий бренд.
Порошенко в рамках виступу в Council on Foreign Relations зазначив, що участь Північної Кореї у конфлікті стосується, в першу чергу, Сполучених Штатів, а не України.
Теги