
Шотландська фірма Seapeak Maritime Ltd, розташована в Глазго, стала об’єктом суперечностей: активісти та журналісти виявили, що компанія володіє сімома танкерами, які транспортують російський зріджений природний газ (ЗПГ) в інші країни. Використовуючи прогалини в санкційному законодавстві, Seapeak Maritime змогла сплатити близько 127 мільйонів фунтів податків на користь Росії.
Компанія перебуває у власності американського мільярдера Майкла Доррелла, який у 2023 році отримав контроль над цією шотландською фірмою після її купівлі інвестиційним гігантом Stonepeak. Ця компанія спеціалізується на інфраструктурних активах, загальна вартість яких складає £100 мільярдів, як повідомляє Daily Record.
Журналісти вказують, що танкери конгломерату Stonepeak є частиною російського "тіньового флоту". Крім того, діяльність шотландської Seapeak технічно є легальною, однак багато критиків і громадських активістів вимагають від уряду Великої Британії "закрити цю лазівку в санкціях".
За словами виконавчої директорки проукраїнської екологічної групи Razom We Stand Світлани Романко, РФ могла отримати £127 млн (7,14 млрд грн) корпоративних податків до федерального і регіонального бюджетів Росії минулого року за свої вантажі СПГ.
"Обурливо, що британська компанія Seapeak займає ключову позицію у фінансуванні військових дій Путіна, забезпечуючи російську державу більше ніж £127 мільйонами податків всього за минулий рік. Ця сума могла б покрити витрати на тисячі дронів або десятки ракет Іскандер — зброю, яка щоденно застосовується Росією для вбивств цивільних громадян в Україні," — зазначає активістка.
Як зазначила пані Романко, поки українські родини намагаються впоратися з наслідками нових ракетних атак, британська компанія спокійно отримує прибутки від російських викопних ресурсів. Вона звертається до уряду Великої Британії з проханням "не допустити експлуатації 'кривавого' газу" та ініціювати розслідування щодо "глибокої участі Seapeak у військовій економіці Росії".
Своєю реакцією на цю інформацію ЗМІ й активістів поділився депутат Палати громад від Шотландської партії зелених Росс Грір. За словами парламентаря, небажання уряду припинити діяльність цієї компанії "викликає обурення".
"Мешканці Глазго вражені, дізнавшись, що місцева компанія має величезний вплив на фінансування російської військової машини," - зізнається політик.
На даний момент, за інформацією журналістів, активісти, що підтримують Україну, мають намір організувати мирний протест біля офісу Seapeak протягом цього тижня. До них приєднаються учасники акцій у Лондоні та Ванкувері, де знаходиться міжнародна штаб-квартира компанії.
ЗМІ завернулися до Seapeak Maritime з коментарем щодо звинувачень зі сторони активістів. На момент публікації матеріалу представники компанії не відповіли на запит.
Нещодавно з'явилася інформація про затримання судна, яке належить "тіньовому флоту" Російської Федерації, у водах Чорного моря. Це судно разом з екіпажем було затримано за підозрою в незаконному транспортуванні українського зерна з територій, що тимчасово окуповані на півдні країни.
Пізніше стало відомо, що в Росії стався вибух танкера з аміаком під час процесу його закачування на терміналі компанії АТ "МХК Єврохім". 23 члени екіпажу були евакуйовані і наразі перебувають у порту.
#бюджет #зерно #газ #Лондон #Податок #Росія #Економіка #Північна та Південна Америка #Сполучене Королівство #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Політик #Володимир Путін #Зріджений природний газ #Ракета. #Вантаж #Штаб-квартира #Чорне море #Танкер (судно) #Корабель #Шотландія #Кабінет міністрів Великої Британії #Екіпаж #Ванкувер #Фунт стерлінгів #Аміак #Глазго #Daily Record (Шотландія) #Палата громад Сполученого Королівства