
Відповідь урядів країн, на які вплинуло рішення Трампа, виявилася різноплановою, а іноді навіть і стриманою.
Європа готова реагувати на введення суворих торгових мит з боку Сполучених Штатів. Таку інформацію оприлюднила голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн у своїй заяві в соціальній мережі X.
На її думку, Європейська комісія завершує підготовку першого набору заходів у відповідь на мита на сталь та готується до введення додаткових дій, якщо дипломатичні зусилля не принесуть результату.
"Загальні тарифи, введені Сполученими Штатами, становлять суттєву загрозу для підприємств та споживачів по всьому світу. Європа готова дати відповідь. Ми завжди будемо відстоювати наші інтереси та принципи. Проте ми також відкриті до діалогу та прагнемо перейти від протистояння до конструктивних переговорів", - зазначила вона.
Рішення США щодо мит вплине на десятки країн, включаючи деяких з найбільших торгових партнерів країни. Імпорт з Європейського Союзу, Японії та Південної Кореї буде обкладатися митом у розмірі 20% або вище.
Імпорт із В'єтнаму стикатиметься зі ставкою мита 46%, а імпорту з Тайваню - 32%.
Реакція урядів країн, яких торкнулося це рішення, була неоднозначною. Дехто проявив обережність, а інші пообіцяли оскаржити крок Трампа.
Міністерство торгівлі Китаю в заяві, оприлюдненій державними ЗМІ, наголосило, що "рішуче виступає проти" рішення Трампа і "вживатиме контрзаходів для захисту своїх прав та інтересів". Представник міністерства додав: "У торговельній війні немає переможця, і протекціонізм нікуди не веде".
Прем'єр-міністр Японії Сігеру Ішіба зазначив, що Японія здійснює "найзначніші інвестиції" у Сполучених Штатах, і висловив сумніви щодо доцільності застосування єдиного тарифу для всіх країн. Він також додав: "Ми вивчаємо всі можливості, щоб знайти найбільш ефективну реакцію".
Прем'єр-міністр Канади Марк Карні пообіцяв боротися з митами за допомогою контрзаходів. "Ми будемо захищати наших працівників", - сказав він. "Під час кризи важливо об'єднатися, і дуже важливо діяти цілеспрямовано та з силою".
Президентка Мексики Клаудія Шейнбаум оголосила, що країна "впровадить комплексну програму стосовно тарифів" та має намір "посилити економіку за будь-яких умов", повідомляє Reuters.
Прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер, який нещодавно зустрічався з Трампом у Білому домі, сказав, що вважає нерозумним реагувати, кидаючись у торгову війну зі США
Уряд оприлюднив заяву, в якій говориться, що країна "дотримується спокійного та прагматичного підходу... вирішуючи не вводити заходів у відповідь".
Прем'єр-міністр Австралії Ентоні Албанезе висловив свою думку про тарифи, введені Трампом, зазначивши, що вони "необгрунтовані" та "не мають жодної логіки". Він також охарактеризував ці дії як "недружні".
Прем'єр-міністр Іспанії Педро Санчес запевнив, що "відповідь буде рішучою". Він зазначив: "Європа стоятиме на захисті своїх інтересів, і ми будемо діяти оперативно, пропорційно та в тісній співпраці".
Прем'єр Швеції Ульф Крістерссон висловився про те, що не прагне до торговельної війни, однак "залишиться відкритим до всіх можливостей для зміни ситуації".
Президент Швейцарії Карін Келлер-Суттер повідомила, що країна оперативно ухвалить рішення щодо подальших дій, підкресливши, що "довгострокові економічні інтереси мають першочергове значення". Вона також додала, що "дотримання міжнародного права та принципи вільної торгівлі є основоположними".
Прем'єр-міністр Ірландії Майкл Мартін назвав мита щодо ЄС "глибоким жалем". Він сказав, що твердо переконаний, що мита нікому не вигідні. "Моїм пріоритетом і пріоритетом уряду є захист ірландських робочих місць та ірландської економіки".
Прем'єр-міністр Італії Джорджія Мелоні, соратниця Трампа, заявила, що вважає тарифи неправильним підходом. "Ми зробимо все можливе, щоб досягти угоди зі Сполученими Штатами, щоб запобігти торговельній війні, яка неминуче послабить Захід на користь інших глобальних гравців".
Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск зазначив: "Дружба вимагає партнерства. А партнерство передбачає справедливі умови для обох сторін. Необхідні відповідні рішення".
Міністр закордонних справ Колумбії Лаура Сарабія заявила, що цей крок "реорганізовує правила глобальної торгівлі", і країна намагатиметься продовжувати диверсифікувати ринки.
Трамп анонсував введення небачених раніше мит на імпортні товари. Зокрема, було встановлено мито у розмірі 25% на всі іноземні автомобілі та їхні запчастини, які надходитимуть до Сполучених Штатів. Нові тарифи на автомобілі вступлять в силу 3 квітня, тоді як мита на запчастини почнуть діяти трохи пізніше.
Мита на імпортовані товари з Китаю складатимуть 34%, з держав Європейського Союзу - 20%, а зі Швейцарії - 31%. Для товарів з інших країн, зокрема зі США, мінімальний рівень мит становитиме 10%.
#Дональд Трамп #сталь #Європейський Союз #Європа #Економіка #Імпорт #Інвестиції #Бізнес #Китай (регіон) #Європейська комісія #Машина. #Прем'єр-міністр #Японія #Білий дім #Друга Польська Республіка #Південна Корея #Прем'єр-міністр Великої Британії #Протекціонізм #Міжнародне право #Швейцарія #Ірландія #Дональд Туск #Прем'єр-міністр Італії #Колумбія #В'єтнам #Міністр закордонних справ (Україна) #Тайвань #Мито (податок) #Прем'єр-міністр Канади #Педро Санчес #Прем'єр-міністр Японії #Президент Мексики #Прем'єр-міністр Швеції #Прем'єр-міністр Іспанії #Прем'єр-міністр Австралії