
Політика президента США Дональда Трампа дедалі більше впливає на уповільнення світової економіки: великі підприємства знижують свої прогнозовані прибутки, в той час як малі та середні бізнеси вимушені закриватися.
Цю інформацію передає агентство Reuters.
Минулого тижня великі транснаціональні корпорації й нішеві гравці електронної комерції скоротили прогнози щодо прибутків, попередили про можливі звільнення та почали переглядати свої бізнес-плани. Водночас провідні економіки світу знижують очікування зростання на тлі похмурих економічних даних.
Фінансові ринки все ще мають надію, що США та Китай зможуть уникнути повномасштабної торговельної війни, а Трамп знайде можливості для укладення угод з іншими державами, щоб не підвищувати митні ставки. Проте сама невизначеність щодо розв'язання цієї ситуації вже стала серйозною перешкодою для світової економіки.
"Тарифна політика США -- це серйозний негативний шок для світу в короткостроковій перспективі", -- каже головна економістка банку BNP Paribas Ізабель Матеос-і-Лаґо.
Вона вважає, що остаточні цілі митної політики Сполучених Штатів, ймовірно, виявляться "більш амбітними і суворими", ніж це було припущено раніше. На сьогоднішній день США вже застосували загальні мита на рівні 10%, а в деяких секторах вони є значно вищими, наприклад, на сталь, алюміній та автомобілі.
У п'ятницю Китай оголосив про те, що аналізує американську пропозицію щодо переговорів стосовно 145% мит, на які вже було введено їхні власні мита на рівні 125%. У той же час адміністрація Трампа повідомила, що перебуває на стадії досягнення угод з такими державами, як Індія, Південна Корея та Японія, щоб запобігти введенню нових мит у найближчі тижні.
А поки бізнес потерпає. Наприклад, шведський виробник техніки Electrolux знизив свої прогнози, Volvo Cars, Logitech і гігант алкогольної продукції Diageo відмовилися від своїх попередніх фінансових цілей через загальну невизначеність.
Особливо болісним ударом стало минулотижневе скасування пільгового режиму для онлайн-замовлень з Китаю вартістю до $800. Для багатьох дрібних компаній це -- катастрофа.
"Ми переходимо від нульового мита безпосередньо до 145%, -- зазначає Сінді Аллен, керівниця міжнародної торгової компанії Trade Force Multiplier. -- Це надто важке навантаження як для підприємств, так і для споживачів. Я спостерігаю, як малі та середні бізнеси просто виходять з ринку."
Ознайомтеся також: Трамп запустив "торговельну війну" проти всіх. Яка реакція світу?
Нагадаємо:
Президент США Дональд Трамп 2 квітня 2025 року оголосив про запровадження "взаємних мит" у відповідь на дії інших країн світу.
#Дональд Трамп #сталь #Reuters #Економіст #Економіка #Президент (державна посада) #Бізнес #Китай (регіон) #Прибуток (економіка) #Машина. #Долар #Японія #Індія #Політика #Південна Корея #Споживач #Швеція #Корпорація #Фінансовий ринок #Катастрофа #Світова економіка #Транснаціональна корпорація #Алюміній #Мито (податок) #Вольво #BNP Paribas #Diageo #Electrolux #Logitech