Трамп планує підвищити мита на імпорт з Мексики, Канади та Китаю: які наслідки це має для глобальних ринків?

За заявами Трампа, ці тарифи мають на меті зупинити надходження наркотиків в США та запобігти незаконному перетину кордонів.

На своїй платформі Truth Social Трамп написав, що одним із перших указів, які він підпише, коли вступить на посаду 20 січня 2025 року, буде введення 25% мита на всі товари, що надходять до США, з боку Мексики і Канади.

"Цей тариф буде залишатися в силі, поки наркотики, зокрема фентаніл, а також всі нелегальні іммігранти не припинять своє вторгнення до нашої країни! І Мексика, і Канада мають повне право і можливість швидко вирішити цю давно існуючу проблему. Ми наполягаємо, щоб вони використали цю владу, а до тих пір, поки цього не відбудеться, їм доведеться заплатити високу ціну", - зазначив Трамп.

В іншому дописі новообраний президент заявив, що буде стягувати з Китаю додаткові 10% мита на товари, що надходять до США. Він аргументував це тим, що країна робить недостатньо для зупинки потоку нелегальних наркотиків.

"Представники Китаю повідомили мені, що мають намір ввести найсуворіше покарання - смертну кару - для всіх наркоторговців, які будуть спіймані на цьому, але, на жаль, цього так і не було реалізовано. У результаті наркотики продовжують надходити до нашої країни, переважно через Мексику, на безпрецедентних рівнях", - заявив Трамп.

Під час президентської кампанії Трамп обіцяв встановити на китайські товари тарифи від 60% до 100%, а також податок від 10% до 20% на кожен товар, що імпортується з усіх торгових партнерів США.

Напередодні виборів Трамп виступив на мітингу в Піттсбурзі з наступною заявою: "Я впроваджую мита на товари з Мексики. Усі товари, які вони продають в США, підлягатимуть 25% митному збору, поки не буде припинено контрабанду наркотиків".

Економісти прогнозують, що тарифи такого масштабу призведуть до зростання цін, які платять американські покупці, адже імпортери зазвичай перекладають частку витрат через ці вищі податки на споживачів.

Згідно з прогнозами Інституту міжнародної економіки Петерсона, введені Трампом тарифи можуть обійтися звичайній американській родині приблизно в 2600 доларів щорічно.

Варто зазначити, що такі наміри Трампа мали певний вплив на старт торгівельної сесії в Азії.

Невдовзі після 01:30 за Гринвічем індекс Shanghai Composite знизився приблизно на 0,2%, тоді як Nikkei зазнав падіння на 1,4%. Ф'ючерси на європейські фондові індекси також впали, зменшившись більш ніж на 1%.

Гонконгський індекс Hang Seng залишився без змін.

Через тарифні наміри Трампа, впали і курси австралійського і новозеландського доларів, а також спровокувало різке зростання долара США.

Австралійський долар знизився на 1%, досягнувши позначки 0,6438 доларів, що є найнижчим значенням з початку серпня. Він також пробив важливий рівень підтримки на рівні 0,6441 доларів. Протягом ночі валюта не змогла подолати опір на рівні 0,6550 доларів, і тепер рівень підтримки опинився далеко на серпневому мінімумі – 0,6349 доларів.

Новозеландський долар знизився на 0,6%, досягнувши позначки 0,5812, що стало найнижчим показником за останній рік. Підтримка на рівні 0,5774, зафіксованому в жовтні 2023 року, виглядає досить слабкою.

#Дональд Трамп #Канада #Податок #Економіка #Імпорт #Президент (державна посада) #Товари #Китай (регіон) #Сполучені Штати #Долар США #Споживач #Нова Зеландія #Азія #Шанхай #Австралія #Мексика #Робити #Наркотики #Мито (податок) #Смертна кара #Новозеландський долар #Австралійський долар #Всесвітній координований час #Піттсбург

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
В Україні внесено зміни до умов отримання фінансової допомоги від міжнародних партнерів -- Delo.ua
"Зустрічі Розумовських" перетворилися на відомий бренд.
Порошенко в рамках виступу в Council on Foreign Relations зазначив, що участь Північної Кореї у конфлікті стосується, в першу чергу, Сполучених Штатів, а не України.
Теги