
Президент США Дональд Трамп переглядає свою політику щодо Росії. Нещодавно він оголосив про рішення відновити постачання деяких видів зброї Україні, критикуючи Володимира Путіна за те, що той "викликає виклик" США. Трамп зазначив, що багато з висловлювань російського лідера є "абсурдними". Здається, у президента США з'явилося більш чітке розуміння дій Путіна на фронті. Після останньої телефонної бесіди з російським президентом він висловив думку, що метою Путіна є "продовжувати до кінця та просто вбивати людей".
Малоймовірно, що Трамп коли-небудь виконає свою погрозу "розбомбити москву до чортиків", як випливає з оприлюдненого аудіозапису. Судячи з усього, це було скоріше попередженням. США також навряд чи мають можливість або бажання постачати українцям озброєння в нескінченній виснажливій війні, якщо путін і надалі розчаровуватиме Білий дім у його мирних зусиллях, пише The Telegraph.
Однак Трамп може натякати на щось інше. Перший сигнал цього з'явився, коли президент виступив з погрозами щодо країн БРІКС, серед яких є і Росія, запровадивши додаткове мито в розмірі 10 відсотків.
У травні Трамп також натякнув, що росія може зазнати серйозних наслідків, якщо путін не піде на поступки.
Сполучені Штати та Європейський Союз запровадили понад 16 000 санкцій проти Росії, що робить її країною з найбільшим числом санкцій у світі. Російські банки виявилися відключеними від міжнародної платіжної системи SWIFT, активи центрального банку країни були заморожені, а на ключові сектори економіки накладено різноманітні фінансові обмеження. Проте жоден з цих заходів не змінив позицію Путіна щодо України.
Проте Трамп, можливо, має в запасі особливий інструмент у своїй свіжій стратегії стосовно Росії. Міністр фінансів США Скотт Бессент є таким же руйнівником та нестандартним мислителем.
Є очевидні свідчення того, що російська економіка відчуває тиск через витрати на підтримку конфлікту. Інфляційні показники залишаються на високому рівні, споживчий попит знижується, національна промисловість стикається з викликами, а бюджет зазнає серйозного тиску.
путін усвідомлює, що Трамп може готувати щось серйозне. Адже він давав зрозуміти російському лідеру, що час для підписання угоди обмежений. Днями, відповідаючи на запитання журналіста, Трамп визнав, що погрожував путіну новими санкціями.
Але чи не недооцінює путін рішучість Трампа та його провідних радників вжити серйозних заходів? Законопроект про санкції проти Росії, запропонований сенатором Ліндсі Гремом, вже перебуває на розгляді. Згідно з його положеннями, будь-яка країна, що співпрацює з Росією в різних сферах, буде підлягати 500-відсотковим митам на всі імпортовані до Сполучених Штатів товари та послуги, що фактично призведе до майже повного ембарго для торгових партнерів Кремля.
Проте, якщо Трамп і його міністр фінансів Бессент справді вирішать вжити суворих заходів, чи зможе Росія уникнути економічного краху? І ще більш важливим є питання: чи змусить нова стратегія Трампа Путіна зупинити війну?
Наразі ж відомо, що кремль нарощує виробництво зброї і до осені окупанти зможуть запускати по Україні понад 1000 дронів за раз.
#бюджет #Дональд Трамп #Інфляція #Європа #Росія #Економіка #Українці #Товари #Північна та Південна Америка #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Банк #Кремль (фортифікаційна споруда) #Центральний банк #Журналіст #Російська мова #Білий дім #Озброєння #БРІК #Сенат Сполучених Штатів Америки #Економічні санкції #Мито (податок) #Дрон #Міністр фінансів США #Філософ