Сьогодні в Кремлі оголосили про готовність вести переговори з Трампом щодо України, проте підкреслили, що не відмовляться від вимоги повного контролю над Запорізькою, Луганською, Донецькою та Херсонською областями.
У той же час керівники країн Європейського Союзу розглядають можливості продовження військової підтримки України в разі, якщо Дональд Трамп вирішить припинити допомогу з боку Сполучених Штатів, повідомляє агентство Bloomberg.
Офіційні представники обговорили можливість прийняття законопроекту про війну під час зустрічі, що відбулася в Будапешті 7 листопада. Серед учасників виникає значне занепокоєння щодо того, що Трамп може спробувати перекласти фінансові зобов'язання на плечі європейських країн. Проте, як зазначив один з анонімних співрозмовників, у перших етапах переговорів не було виявлено ознак радикальних змін у політиці.
У ході виборчої кампанії Дональд Трамп заявляв, що швидко завершить військові дії в Україні, проте його підтримка Києва була не зовсім чіткою. Володимир Зеленський, президент України, у четвер звернувся до європейських лідерів із закликом зосередитися на наданні військової допомоги та уникати підриву своїх позицій шляхом обговорення можливого припинення вогню чи компромісів з Володимиром Путіним.
"Обговорюючи ймовірність досягнення миру сьогодні, варто зазначити, що це стало можливим завдяки надзвичайній відвазі українців та підтримці з боку Західних країн. Однак, ми повинні спостерігати за розвитком подій у найближчі тижні," - зазначила прем'єр-міністр Італії Джорджія Мелоні під час прес-конференції, коли прибувала на другий день переговорів у п’ятницю.
Європейський Союз займає лідируючу позицію серед донорів допомоги Україні, виділивши 118 мільярдів євро (127 мільярдів доларів) з моменту початку конфлікту, за даними Кільського інституту світової економіки. У свою чергу, Сполучені Штати надали 85 мільярдів євро, але в цьому році темпи фінансування значно знизилися, з виділенням лише 17 мільярдів євро. Таким чином, ЄС надав майже удвічі більше допомоги.
Деякі європейські офіційні особи заявили, що справжні проблеми полягають не стільки в самих грошах, які все ще повинні бути, а в наявних військових ресурсах, які надходять переважно зі США, сказав один із співрозмовників. США є важливим джерелом деяких із найпотужніших озброєнь, таких як винищувачі F-16 і ATACMS, ракети великої дальності, які дозволили Україні завдавати ударів російським військам далеко за лінією фронту.
Виробничі потужності Америки також є життєво важливими для підтримки постачання 155-мм снарядів, які є основою оборонних операцій України.
Дехто вважав, що Європі слід дочекатися інавгурації Трампа в січні, щоб зрозуміти його плани стосовно України, тоді як інші підкреслювали, що керівники не можуть дозволити собі таку розкіш. На їхню думку, Європейська комісія повинна вже зараз підготувати пропозиції, що стосуються реакції блоку у випадку, якщо США вирішать припинити свою допомогу.
Принаймні одна з цих бесід торкалася питань, як Трамп може вести переговори з Путіним, за інформацією високопоставленого джерела, обізнаного про розмову. Трамп підкреслив, що розуміє неможливість примусити Україну погодитися на умови Путіна без отримання чогось натомість, зазначив чиновник, який побажав залишитися анонімним.
Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, господар саміту і найбільший прихильник Трампа в Європі, заявив журналістам у четвер, що тепер "відкрите питання", чи забезпечать США та ЄС останній пакет допомоги у розмірі 50 мільярдів євро.
У радіоінтерв'ю в п'ятницю Орбан заявив, що Європа не може самостійно фінансувати те, що він назвав "програною" війною, і заявив, що США припинять свою підтримку. Але угорський лідер, який давно виступає проти допомоги Києву і налагодив тісні зв'язки як з Путіним, так і з Трампом, далеко нечесний посередник у дискусії.
#Дональд Трамп #Європейський Союз #Європа #Економіка #Україна #Київ #Українці #Володимир Зеленський #Президент України #Північна та Південна Америка #Європейська комісія #Московський Кремль #Євро #Володимир Путін #Угорщина #Bloomberg L.P. #Лінія фронту #Чиновник #Ракета. #Винищувальна авіація #Бойові дії #Віктор Орбан #Будапешт #General Dynamics F-16 Fighting Falcon #Донецька область #Херсонська область #Запорізька область #Інавгурація #Прем'єр-міністр Італії #Луганська область #Прем'єр-міністр Угорщини