
Правова та податкова екосистема для технологічних підприємств. У Києві відзначили третє ювілейне свято ініціативи "Дія.City". Які результати досягли розробники, і які вигоди це принесло українській ІТ-індустрії? Яких змін слід очікувати від платформи в найближчому майбутньому? Про це розповість Єлизавета Яковлева.
Вже три роки простір "Дія.City" - це фактично рушійна сила, завдяки якій розвивається вітчизняна ІТ-галузь. Його відкрили в лютому 22 року - буквально за 2 тижні до початку повномасштабного вторгнення рф. Все, аби зробити нашу державу більш привабливою для інвесторів, а українцям - забезпечити комфорт у сфері державних послуг і розвитку технологій.
Денис Шмигаль, голова уряду України:
Наш інформаційно-технологічний сектор є найбільшим постачальником послуг за межі України. Він займає друге місце в загальному обсязі українського експорту, поступаючись лише аграрній продукції. За підсумками минулого року, доходи від експорту ІТ-послуг досягли 6,4 мільярда доларів. Це сприяє зміцненню нашої економічної стійкості. Ми формуємо екосистему для розвитку інноваційних компаній і віримо, що прогрес у новітніх технологіях зробить Україну ще сильнішою та наблизить нашу перемогу.
"Дія.City" дозволяє створити в Україні найпотужніший технологічний хаб у східній Європі. За 3 роки в рамках проєкту об'єднались понад півтори тисячі компаній, в яких сумарно працюють понад сотня тисяч людей. Усі вони не лише розвивають, а й активно допомагають захищати нашу країну. Адже ледь не головний фактор, завдяки якому можна перемогти у сучасній війні, це технології.
Михайло Федоров, міністр цифрової трансформації України:
Усі гейм-чейнджери на полі бою, які представлені сьогодні, є резидентами "Дія.City". Це ті компанії, які вам добре відомі, і які завдають найбільших втрат російським військам та їхній техніці. Важливо відзначити, що ми також внесли свій вклад у цей процес.
Дрони для фронтових потреб, вдосконалення штучного інтелекту та навіть біонічні протези, створені власними силами — це лише частина досягнень ініціативи "Дія.City" для нашої держави. На відзначення третьої річниці проєкту учасникам, які внесли найбільший вклад, були урочисто вручені спеціальні нагороди.
Фактично, завдяки цьому українськими розробками активно цікавляться компанії по всьому світу. А наша країна отримала шанс, навіть не маючи надрозвиненої економіки, стати у сфері технологій на один рівень з провідними державами світу.
Олександр Борняков, заступник міністра цифрової трансформації:
У більшості країн, які прагнуть здійснити перехід до цифрової економіки, які їхні потреби? Вони часто звертаються до зовнішніх ресурсів. Важливо залучити консультантів, таких як компанії Маккензі, як це роблять арабські держави, привозячи фахівців з інших країн. У нас є надзвичайно якісний продукт, який можуть запропонувати лише 1-2 компанії в Америці. Тому це безсумнівно виступає каталізатором змін.
І зупинятися на досягнутому розробники та учасники проєкту "Дія.City" не планують, запевняють в Міністерстві Цифрової трансформації. В планах - впроваджувати так звані "наукові парки" для вишів.
#Економіка #Україна #Київ #Українці #Інвестор #Північна та Південна Америка #Експорт #Росіяни #Штучний інтелект #Михайло Федоров #Східна Європа #Денис Шмигаль #Прем'єр-міністр України #Араби #Екосистема #Єлизавета II #Каталізатор