
Червень став місяцем важливих політичних подій, зокрема варто відзначити невдалу спробу звільнити керівника української військової розвідки Кирила Буданова.
Цю інформацію передає журнал The Economist, спираючись на свої джерела.
Згідно з інформацією, отриманою журналістами, у вищих урядових колах протягом тривалого часу активно обговорювалися можливості ротацій на важливих постах у сфері безпеки. Відомо, що йшлося навіть про серйозні ініціативи щодо звільнення Буданова, чия діяльність, за словами джерел видання, викликає суперечливі оцінки в оточенні президента — від захоплення його рішучістю до занепокоєння через його незалежність.
Незважаючи на це, спроба усунути його в червні знову виявилася невдалою. Як зазначає The Economist, одним із факторів, що вплинули на цей результат, могла стати підтримка міжнародних союзників України, зокрема Сполучених Штатів. За словами джерел, саме попередження з боку адміністрації Білого дому могло зіграти вирішальну роль у тому, щоб ситуація не зазнала різких змін.
Разом з тим у матеріалі зазначається, що голова Офісу президента Андрій Єрмак має суттєвий вплив на кадрову політику у вищих ешелонах влади. Саме з його адміністрацією пов'язують спроби переформатування уряду та безпекових структур, хоча наразі ці процеси не завершено.
У червні також відбулися ще дві важливі події, які суттєво змінили баланс сил у верхніх ешелонах української влади.
23 червня стало відомо про корупційне розслідування проти віцепрем'єра Олексія Чернишова -- колишнього голови "Нафтогазу", якого ще донедавна вважали одним з претендентів на пост глави уряду. Він став найвисокопоставленішим українським чиновником, якого коли-небудь офіційно звинувачували в корупції. Після появи інформації про справу, Чернишов деякий час перебував за кордоном -- через службові відрядження в Європі, -- чим, як зазначає The Economist, створив враження політика, що уникає повернення.
У уряді активізувалися дискусії щодо можливого заміщення на посаді голови Кабінету міністрів. Як повідомляють джерела, триває підготовка до можливих кадрових змін, в ході яких обговорюється просування кандидатури першої віцепрем'єрки та міністерки економіки Юлії Свириденко, якій лише 39 років. Вона вже не вперше фігурує серед можливих претендентів на місце Дениса Шмигаля.
#Європа #Економіка #Уряд України #Журналіст #Корупція #Політика #Білий дім #Військова розвідка #Андрій Єрмак #Нафтогаз #The Economist