Українська група ДТЕК та провідний виробник вітрових турбін із Данії Vestas підписали в Давосі угоду щодо будівництва другої черги Тилігульської ВЕС. Проєкт вартістю 450 млн євро здійснюють у Миколаївській області.
Цю інформацію озвучило Міністерство економіки України.
Про реалізацію проєкту було оголошено в Давосі у присутності президента Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн, першої віцепрем'єр-міністерки - міністерки економіки України Юлії Свириденко, комісара з питань енергетики та житлового будівництва Єврокомісії Дена Йоргенсена, міністра промисловості, бізнесу та фінансів Данії Мортена Бьодскова.
"Запуск проєкту Тилігульської вітрової електростанції, яка планується як найбільша в Східній Європі, є значним досягненням у реалізації Національного плану України з енергетики та клімату. Це також сприятиме посиленню енергетичної безпеки країни та зменшенню викидів вуглецю в економіці," - підкреслила Свириденко.
Проект отримує підтримку від Данського експортно-кредитного агентства та уряду Данії. У Міністерстві економіки підкреслили, що це є "вагомим сигналом для всіх партнерів і інвесторів, що інвестувати в проекти відновлення України можливо і необхідно вже зараз".
Згідно з планом, друга черга вітрової електростанції включатиме 64 вітротурбіни з сумарною потужністю 384 МВт. Постачальником обладнання виступить датська компанія Vestas через ДТЕК.
В цілому, перші дві черги ДТЕК Тилігульської вітрової електростанції, що включають 83 вітрові турбіни, забезпечать загальну потужність у 500 МВт. Ця станція зможе генерувати приблизно 1,7 ТВт·год електричної енергії на рік, що буде достатньо для забезпечення електрикою близько 900 тисяч сімей.
Прогнозується, що реалізація проєкту сприятиме зменшенню викидів CO2 на 1,7 мільйона тонн щорічно.
#Електрична енергія #Економіка #Бізнес #Енергетична галузь #Європейська комісія #Євро #Економіка України #Клімат #Данія #тонна #Східна Європа #Вуглекислий газ #Енергетична безпека #ДТЕК #Вітряна електростанція #Давос #Вестас. #Вітрогенератор