Європейські фондові ринки демонструють зниження вже третій день підряд через занепокоєння з приводу можливого загострення великої війни в Україні. Як зазначає портал "Коментарі", цю інформацію передає Bloomberg.
Європейський Союз. Зображення: з публічних ресурсів.
Зазначається, що індекс Stoxx Europe 600 знизився на 1%, досягнувши найнижчої позначки з 13 серпня. Всі сектори показали негативну динаміку, лідируючими серед них стали автовиробники та фінансові установи.
У статті розглядається ситуація, у якій італійські акції показали найнижчі показники, зумовлені негативним впливом найбільших банків країни.
Фондові ринки знизилися від своїх сесійних максимумів після того, як президент Володимир Путін затвердив нову ядерну доктрину, що дозволяє Росії розширити застосування ядерної зброї. Це сталося всього через кілька днів після того, як США надали Україні обмежений дозвіл на проведення ракетних атак по російській території.
Тим часом занепокоєння щодо можливих тарифів та інших заходів, які Дональд Трамп може запровадити під час свого другого терміну у Білому домі, чинять тиск на європейські акції, які знижуються вже чотири тижні поспіль.
Підвищення курсу долара, сповільнення економічного розвитку в Китаї та слабка економіка регіону ще більше посилюють напругу.
Досліджуйте також на порталі "Коментарі" – Путін знову заплутався у своїх планах: які суперечки виникли між керівниками G20.
Видання "Коментарі" також відзначило, що перемога Дональда Трампа на президентських виборах у США викликала у багатьох сподівання на зменшення конфлікту в Україні. Західні медіа навіть почали озвучувати можливі терміни для припинення бойових дій та проведення виборів в Україні. Проте, як зазначив колишній міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба у своїй статті для The Economist, "чудо може і не відбутися".
#Дональд Трамп #Європейський Союз #Росія #Економіка #Президент (державна посада) #Китай (регіон) #Банк #Володимир Путін #Ядерна зброя #Долар #Білий дім #Bloomberg L.P. #Італія #Бойові дії #Міністр закордонних справ (Україна) #The Economist #Велика двадцятка #Дмитро Кулеба