
Проблеми з працевлаштуванням найчастіше виникають у внутрішньопереміщених осіб, людей з інвалідністю, українців віком 50+, а також жінок із малими дітьми
Про це кореспондентці Еспресо Катерині Галко в кулуарах заходу "Ринок праці України 2025: виклики, запити бізнесу та стратегія реформ" розповіла Дарія Марчак, перша заступниця міністерки соцполітики.
За її словами, громадянами, які дуже часто стикаються з обмеженнями на вхід у ринок праці, є внутрішньопереміщені особи, люди з інвалідністю, українці віком 50-55 років і старше, а також молоді жінки, які доглядають за своїми дітьми.
За її словами, однією з основних причин є невідповідність між навичками, якими володіють потенційні працівники, та тими, які насправді потрібні роботодавцям. Як наслідок, багато людей стикаються з труднощами у пошуку належної роботи або ж не задоволені запропонованими умовами.
"Цю задачу можна вирішити за допомогою програм перепідготовки та підвищення професійної кваліфікації. Проте, важливо, щоб ми орієнтувалися на формування тих навичок, які дійсно затребувані на місцевому ринку праці," — зазначила вона.
Ще однією вагомою перешкодою, яку зазначила Марчак, є стереотипи стосовно певних соціальних груп. Вона відмітила, що упереджене ставлення до осіб з інвалідністю, внутрішньо переміщених осіб або людей похилого віку суттєво ускладнює їх можливості для працевлаштування. Як приклад, вона навела ситуацію, коли людей, які досягли 50-річного віку, неправильно вважають пенсіонерами, незважаючи на їхню активність у професійній сфері та наявний потенціал.
"Потрібно подолати ці стереотипи як у суспільстві, так і серед роботодавців. Важливо організувати тренінги для HR-спеціалістів та експертів, щоб вони стали провідниками інклюзивних змін," -- зазначила заступниця міністра.
У Мінсоцполітики наголошують: інклюзивний підхід та адаптація системи професійного навчання до потреб економіки -- це ключ до повернення тисяч українців до повноцінного трудового життя.
#Економіка #Українці #Бізнес #Стратегія #Суспільство #Ринок праці #Міністерство соціальної політики України #Працевлаштування #Інвалідність #Стереотип (поліграфія)