
Згідно з інформацією, наданою Укрінформом, це зазначено в звіті про інфляцію, підготовленому Національним банком України.
Відзначається, що в 2024 році обсяг експорту українських товарів до Сполучених Штатів склав 0,9 мільярда доларів. Основними позиціями українських поставок є чавун, який становить 42% експорту до США, труби – 13%, а також різноманітні продукти харчування – 15,8%, серед яких найбільше представлені олія, мед та соки.
Згідно з оцінками Національного банку України, експорт металургійної продукції не піддасться значним змінам, оскільки імпорт чавуну в США залишається досить високим — приблизно 20% у 2023 році. Історичні дані також свідчать про те, що, незважаючи на введення антидемпінгових мит з боку США, експорт трубної продукції залишається стабільним.
"Ураховуючи низьку еластичність продовольчих товарів за ціною, популярність цієї продукції на інших ринках і нові можливості для експортерів унаслідок закриття ринків для американської продукції, очікуються успішна переорієнтація на інші ринки та мінімальні втрати для експортерів", - йдеться у звіті.
Також спостерігається підвищення геополітичної нестабільності, а процеси деглобалізації набирають обертів, зокрема внаслідок різкого загострення міжнародних торгових конфліктів.
У регуляторі зауважують, що торговельно-політичні протистояння можуть надати українській економіці й певні переваги. Зокрема, можливим є зниження цін на енергоресурси на тлі охолодження світової економіки, підтримка попиту на українські метали й оборонні технології в умовах зростання напруженості між країнами.
Згідно з інформацією, наданою Укрінформом, у березні індекс цін на промислову продукцію серед виробників досяг 0,7%. Водночас, у порівнянні з попереднім роком, цей показник зріс до 51,9%.
#Національний банк України #Укрінформ #Економіка #Імпорт #Товари #Північна та Південна Америка #Експорт #Попит #Ціна #Торгівля #Металургія #Олія #Мито (податок) #Любий. #Чавун #Сік. #Металеві