У оновленій версії угоди про надра зазначено, що США отримають 100% фінансових інтересів, - повідомляють ЗМІ.

Згідно з новою редакцією угоди між США та Україною передбачається створення комерційного фонду, у якому США матимуть 100% фінансового інтересу, а Україна виділятиме на нього кошти до моменту досягнення суми, про яку домовляться уряди.

Згідно з інформацією, наданою Цензор.НЕТ з посиланням на ЕП, ця інформація міститься в угоді, яка була актуальною станом на вечір 21 лютого.

Зазначається, що документ мають підписати міністр закордонних справ України Андрій Сибіга та Держсекретар США Марко Рубіо.

Таким чином, згідно з проєктом угоди, Україна і США планують заснувати комерційний інвестиційний фонд для відновлення, в якому США матимуть повний контроль над фінансовими активами. Управління фондом буде здійснюватися спільно обома країнами.

Очікується, що Фонд буде стимулювати зростання прямих іноземних інвестицій в Україні щонайменше в два рази на кожен вкладений долар. Основною метою є відновлення валового внутрішнього продукту України до показників, що спостерігалися наприкінці 2021 року.

Інвестиційний Фонд буде отримувати половину доходів, що надходять з українських мінеральних і нафтогазових ресурсів (після вирахування фактичних витрат), для повторного вкладення в економіку України. Це включатиме фінансування проектів у видобувному та переробному секторах, а також розвиток портової інфраструктури та інших важливих напрямків.

Проект угоди також включає в себе можливість перенаправлення доходів з інших українських джерел, що будуть встановлені урядами України та Сполучених Штатів.

Надходження з обʼєктів, які на момент підписання угоди були окуповані Росією можуть перевищувати 50% у разі деокупації.

Внески українських доходів у фонд триватимуть до моменту досягнення суми, про яку домовляться уряди. Уся некредитна фінансова допомога США, що надійде в Україну після підписання угоди, збільшуватиме поріг внесків з українських доходів.

США, згідно із текстом, має намір взяти фінансове зобовʼязання щодо допомоги України на суму, яку визначать окремо.

Угода про фонд не суперечитиме іншим міжнародним зобовʼязанням України, а також майбутній інтеграції до ЄС або інших обʼєднань.

Відзначається, що Україна і США беруть на себе зобов'язання терміново ініціювати створення окремої угоди, яка окреслить аспекти майбутнього Фонду.

За підготовку майбутньої угоди з української сторони відповідатиме Міністерство економіки.

Згідно з ранішими новинами, у наступному тижні український уряд планує розпочати процес укладення угоди з США, що стосується корисних копалин, в якій будуть передбачені гарантії безпеки для України.

Договір щодо корисних копалин з Америки

Нагадуємо, що Дональд Трамп висловив намір укласти угоду з українським президентом Володимиром Зеленським на суму 500 мільярдів доларів, що передбачає доступ до рідкісноземельних елементів та природного газу в Україні в обмін на безпекові гарантії в рамках можливого мирного врегулювання.

Президент Зеленський повідомив, що угода зі Сполученими Штатами щодо корисних копалин буде підписана на рівні міністрів, коли всі умови та гарантії будуть виконані. На даний момент документ ще не готовий для забезпечення інтересів України.

Згодом Трамп сказав, що Україна зірвала угоду щодо рідкісноземельних металів. Угода була потрібна, щоб США могли повернути витрачені на підтримку України кошти.

Команда президента США Дональда Трампа надала Україні оновлений варіант угоди щодо корисних копалин, який відповідає вимогам українського законодавства.

#Дональд Трамп #порт #Природний газ #Європейський Союз #Росія #Економіка #Україна #Уряд України #Володимир Зеленський #Президент України #Мінеральні ресурси #Інфраструктура #Валовий внутрішній продукт #Українська мова #Документ #Прямі іноземні інвестиції #Марко Рубіо #Державний секретар США #Військова окупація #Міністр закордонних справ (Україна) #Російська інтервенція до Криму (2014) #Надра #Металеві

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
США не отримуватимуть право власності на активи. Бессент поділився певними аспектами угоди з Україною.
Україна не може бути інтегрована до Європейського Союзу без згоди угорського народу, а після завершення війни вона стане своєрідною "захисною зоною" - нові коментарі Віктора Орбана | УНН
У Харкові стартувала нова система тривог з диференційованим підходом: що це включає?
Теги