В Росії єдиним вигодонабувачем цивільної економіки виявився ритуальний бізнес - розвідка.

Цьогоріч єдиним вигодонабувачем цивільного сектору економіки Росії став ритуальний бізнес.

Цю інформацію озвучила Служба зовнішньої розвідки України, повідомляє Укрінформ.

За інформацією, наданою відомством, у першій половині цього року промислове виробництво в Росії піднялося на 1,4% у порівнянні з тим самим періодом минулого року, переважно завдяки державним замовленням для компаній, що працюють у сфері військово-промислового комплексу.

Найбільше зростання зафіксоване у виробництві транспортних засобів спеціального призначення (у 3,4 раза більше порівняно з 2022 роком), електроніки та оптики (у 2,1 раза), а також металевих виробів (у 1,5 раза).

У цивільному секторі єдиним напрямком, що демонструє зростання, є ритуальні послуги. В умовах демографічного зниження та втрат внаслідок війни проти України за півроку цей ринок зріс на 16%, а його обсяг за період січень-квітень досяг майже 425 мільйонів доларів.

Інші галузі цивільної промисловості, навпаки, демонструють спад. У червні загальний індекс промислового виробництва знизився на 1,9%, найбільше - у виробництві цивільного транспорту (-26,8 %), електроніки (-8,6 %) та шкіряних виробів (-4,7 %).

У липні індекс промислового оптимізму знизився, опустившись нижче показників 2016 та 2022 років. 61% респондентів зазначили, що обсяги виробництва є "значно нижчими за звичні". Вперше з серпня 2022 року баланс очікувань щодо обсягу випуску став негативним.

На фоні зниження активності в автомобільній галузі, підприємство "КамАЗ" вирішило перейти на чотириденний робочий тиждень, приєднавшись до "ГАЗ" та "АвтоВАЗ". Водночас експорт соняшникової олії впав на 38% в порівнянні з минулим роком.

Кількість компаній, які планують скорочення персоналу, подвоїлася: з 6,9% у січні до 11,5% у червні. Найбільше - у видобутку, машинобудуванні та фармацевтиці.

Актуальна ситуація свідчить про серйозні структурні диспропорції, які можуть призвести до втрати технологічного потенціалу в цивільному секторі. Водночас, у Держдумі пропонують покарання для громадян за "дискредитацію" вітчизняних виробів, трактуючи будь-яку критику як "непатріотичну", — зазначають аналітики в розвідці.

Як зазначив Укрінформ, російська вугільна галузь переживає серйозну кризу, яка суттєво поглибилася через втрату доступу до європейського ринку та зниження світових цін.

#Європа #Росія #Укрінформ #Економіка #Товари #Бізнес #Державна Дума #Експорт #Російська мова #Військово-промисловий комплекс #Оцінка розвідданих #Фармацевтика #Машинобудування #Транспортний засіб #Служба зовнішньої розвідки України #Електроніка #Олія #АвтоВАЗ #Промисловість (виробництво) #Оптика #Вугільна промисловість #Камаз.

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
В Греції через лісові пожежі проводять евакуацію цілих населених пунктів.
"Право на помилку" більше не є актуальним: як відновити репутацію України.
Помер заступник міського голови Харкова Михайло Фатєєв - Всі новини Харкова.
Теги