У середу курс американського долара на міжнародному ринку Forex перевищив позначку в 114 рублів.
Згідно з інформацією, наданою Радіо Свобода, це повідомляє Укрінформ.
Напередодні Центробанк Росії визначив курс рубля на позначці 105 рублів за долар та 110,49 рублів за євро. У середу російська валюта зазнала додаткових втрат, знизившись на кілька відсотків у порівнянні з міжнародними валютами.
Одночасно курс євро перетнув позначку у 120 рублів.
Відзначається, що ослаблення рубля обумовлене, зокрема, новим пакетом санкцій, запроваджених США щодо російської економіки. Зокрема, це стосується обмежень, накладених на Газпромбанк, який є одним із ключових постачальників валюти в країні.
У листопаді міністр фінансів Антон Силуанов говорив, що послаблення рубля сприяє експорту. Мінфін прогнозувало середній курс долара у 103 рублі до 2027 року. Такий прогноз був прописаний у прийнятому Держдумою та Радою Федерації проєкті федерального бюджету.
Однак рубль дешевшає швидше за прогнози відомства. Експерти називають серед можливих причин скорочення припливу валюти, здешевшання нафти і "спекулятивну складову", тобто біржову гру на ослаблення рубля. Bloomberg повідомляв, що російська влада розраховує, що валюта, яка подешевшала, скоротить дефіцит бюджету військового часу.
Згідно з інформацією Укрінформу, на минулому тижні керівник Центрального банку Росії Ельвіра Набіулліна повідомила, що практично всі ресурси, які є в російській економіці, вже активно використовуються.
#бюджет #Нафта #Укрінформ #Економіка #Радіо «Свобода» #Міністерство фінансів (Україна) #Російський рубль #Центральний банк Росії #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Експорт #Євро #Російська мова #Bloomberg L.P. #Рубль #Дефіцитні видатки #Валюта #Рада Федерації (Росія) #Набіулліна Ельвіра Сахіпзадовна