Україна підписала угоду про всебічне економічне співробітництво з Об'єднаними Арабськими Еміратами (ОАЕ). Цей договір суттєво спростить доступ для більшості українських товарів на ринок цієї країни Перської затоки, включаючи також сфери послуг, інвестицій та цифрової торгівлі.
За даними Міністерства економіки, Україна вперше в своїй історії підписала угоду з країною Затоки. Ця угода має потенціал для підтримки позитивного торгового сальдо, яке у 2023 році склало $51,5 млн. Крім того, у середньо- та довгостроковій перспективі вона може вплинути на зміну траєкторії зростання реального ВВП на 0,1%.
Після підписання угоди очікується суттєве полегшення умов для торгівлі та інвестицій, що дозволить українським товарам вільно входити на ринок ОАЕ у 96,6% товарних категорій. Це також створює нові перспективи для бізнесу, адже угода включає не лише товарообіг, а й сферу послуг, інвестицій та цифрову економіку. Зокрема, українські підприємства матимуть можливість:
Це дозволить збільшити показники українського експорту у ключових секторах: металургія, харчова промисловість, зокрема борошномельне виробництво та виробництво олії. Також прогнозується зростання експорту металів та рослинної олії.
ОАЕ вже зняли для України обмеження на частку іноземного капіталу у 49%. Це дозволить підприємцям реєструвати компанії з іноземним капіталом до 70%, а в окремих секторах - поступово до 100% (зокрема у сфері комерційних послуг, будівництва, освіти, охорони здоров'я та бухгалтерського обліку). Водночас у вільних економічних зонах українські компанії зможуть володіти бізнесом на 100%, що є важливим кроком для розвитку українського бізнесу в цьому регіоні.
Всеосяжне економічне партнерство відкриває нові можливості для цифрової торгівлі: скасовано мита на цифрову та електронну передачу даних, включаючи електронний контент. Закріплено зобов'язання щодо цифрових платежів, захисту персональних даних і створення прозорих правил для бізнесу, що розвиває цифрову економіку та транскордонну торгівлю.
Слід зазначити, що до початку повномасштабного російського вторгнення товарообіг між Україною та ОАЕ становив $1,15 млрд. США. Через російську агресію він знизився, але з кожним роком знову зростає. За перші 11 місяців минулого року товарообіг між країнами становив $415 млн (експорт України до ОАЕ - $266,8 млн, і імпорт - $148,2 млн).
Крім того, під час віртуальної пресконференції з українськими журналістами президент України Володимир Зеленський оголосив, що Об’єднані Арабські Емірати стануть співпартнерами України у розвитку продовольчих хабів на африканському континенті. Перший з них планується збудувати в Єгипті.
"Ми також домовилися, що працюватимемо в партнерстві над проєктом, який давно хотіли запустити, але не було часу й можливості. Це (продовольчі. - Ред.) хаби на території африканського континенту. Першого партнера знайдено - це ОАЕ", -- сказав глава держави.
Раніше OBOZ.UA інформував про те, що Україна успішно закінчила переговори з Об'єднаними Арабськими Еміратами щодо встановлення Всеосяжного економічного партнерства. Цей крок допоможе відновити та збільшити обсяги двосторонньої торгівлі, які значно зменшилися після початку повномасштабного вторгнення Росії.
#Росія #Економіка #Імпорт #Україна #Володимир Зеленський #Президент України #Товари #Інвестиції #Бізнес #Експорт #Валовий внутрішній продукт #Російська мова #Документ #Об'єднані Арабські Емірати #Єгипет #Африка #Інформація #Металургія #Баланс (бухгалтерський облік) #Харчова промисловість #Олія #Мито (податок) #Товарообіг #Перська затока