Україна презентувала павільйон "Not For Sale" на виставці Expo 2025, яка проходить в Японії, повідомляє Міністерство економіки.

Україна відкрила свій павільйон "Not For Sale" на Всесвітній виставці Expo 2025 в Японії, повідомило 14 квітня Міністерство економіки.

Павільйон має вигляд магазину, проте без можливості здійснити покупку. Тут замість звичних товарів експонується 18 об'єктів, кожен з яких уособлює важливі людські цінності, такі як свобода, гідність, стійкість та інші. Кожен предмет має власний штрих-код, який відвідувачі можуть сканувати за допомогою спеціальних сканерів, розташованих у павільйоні. Замість звичайних цін на товари, на екрані з'являються відеоісторії з України, які метафорично відображають ціну, яку платимо за право на освіту, свободу вибору, доступ до медичної допомоги та інші важливі аспекти життя.

Міністр економіки Юлія Свириденко зазначила, що на церемонії відкриття українського павільйону спостерігався великий ажіотаж: "Черга була настільки довгою, що нам довелося залучати регулювальника руху". Вона також додала, що відвідувачі приносили з собою українські прапори та носили одяг з синьо-жовтими елементами, висловлюючи свою вдячність Україні за її витривалість.

"Відсканувавши надувний човен можна побачити не ціну, а те, як українці рятували тварин під час трагедії на Каховській ГЕС, взявши до рук значок метро - побачити дітей, які навчають у підземних школах, розгорнувши синю книжку - дізнатися історію Factor Group of companies, який видав її лише за пів року після знищення. Тут хочу особливо подякувати UNDP Ukraine / ПРООН в Україні за те, що підтримали видавництво цього продукту", - розповіла міністерка.

Інші складові української експозиції також висвітлюють тему взаємодопомоги серед українців та витривалості вітчизняного бізнесу, зазначається у повідомленні.

Японія запропонувала Україні безкоштовну участь у Expo 2025 та надала організаційну підтримку.

Японія не може надати Україні військову допомогу через обмеження, закріплені в її конституції. Проте країна активно підтримує гуманітарне відновлення. У рамках перших трьох етапів Програми екстреного відновлення були задоволені потреби в енергетиці, транспортних послугах, сільському господарстві, медицині, освіті, управлінні відходами, водопостачанні та розмінуванні.

Четверта, нова фаза, реалізація якої стартувала в квітні 2025 року, націлена на підтримку ключових секторів, таких як гуманітарне розмінування, енергетична інфраструктура, системи водовідведення та відновлення об'єктів в регіонах, повідомили в міністерстві.

З моменту початку масштабного вторгнення Росії в Україну Японія надала нашій країні допомогу у розмірі 12 мільярдів доларів, яка включає як гуманітарні, так і фінансові аспекти.

#Росія #Економіка #Україна #Українці #Товари #Бізнес #Енергетична галузь #Відходи #Японія #Медицина #Роздрібний магазин #Каналізація #Водопостачання #Конституція #Програма розвитку Організації Об'єднаних Націй #Павільйон #Гідність #Швидкий транзит #Гідроелектростанція #Метафора #Штрих-код #Світова виставка

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
У Снігурівці планують знищення вибухонебезпечного об'єкта, виявленого поруч із будівлею культурного центру.
Розвиваємо українське: в які проекти готовий вкладати кошти вітчизняний бізнес – Delo.ua
Харківський бізнес: повернення до життя після ракетних обстрілів – ВІДЕО
Теги