В Україні відбувся аукціон, на якому були реалізовані перші 16 заарештованих картин з колекції колаборанта Віктора Медведчука. Серед проданих творів - картина з пейзажем, за яку вдалося отримати 76 тисяч гривень. Загалом, аукціон приніс до державного бюджету близько 317 тисяч гривень. Вся колекція картин Медведчука, яка налічує 136 творів, раніше була оцінена приблизно в 4 мільйони гривень.
Агентство з розшуку та управління активами (АРМА) повідомило, що під час сьогоднішніх торгів, які відбулися 13 листопада, найвищу ціну отримав лот - картина "Сільський пейзаж з річкою на фоні гір", яка була продана за 76 тисяч гривень. Усі лоти були успішно реалізовані через платформу Прозоро.Продажі, дотримуючись усіх встановлених процедур, як зазначили представники агенції.
У ході наступних аукціонів буде виставлено ще 120 картин, з яких частина колекції продаватиметься щоденно. Перші 19 творів планують реалізувати 14 листопада.
Вказується, що виручені кошти від реалізації будуть використані "на потреби економіки та Збройних Сил України". Зокрема, планується придбати військові облігації, що сприятимуть укріпленню оборонних можливостей країни. "Цілком справедливо, що незаконно здобуте майно зрадників та колаборантів служить інтересам держави", – зазначила голова АРМА Олена Дума.
Слід враховувати, що з 285 арештованих та переданих до АРМА картин Медведчука 149 було визнано культурною спадщиною України. Таке рішення ухвалили експерти Національного художнього музею.
"Ці роботи планувалося передати українським музеям. Проте відповідний законопроєкт №11280-1 щодо особливостей управління культурними цінностями не знайшов достатньої підтримки серед народних депутатів", - зазначили в АРМА.
Як повідомляв OBOZ.UA, раніше в Україні продали на аукціоні останній годинник з колекції Медведчука. За годинник Dolce & Gabbana вдалося виручити 285 тис. грн. За всі три аукціони держава заробила майже 7 млн. грн.
#Економіка #Годинник #Облігація (фінанси) #Держава (політичний устрій) #Державний бюджет #Аукціон #Агентство з розшуку та менеджменту активів #Пейзажний живопис #Віктор Медведчук #Полотно #Колабораціонізм