Відповідно до доповіді, незважаючи на досягнення в основних реформах, "необхідно продовжувати працювати".
У Європейській комісії підкреслили, що в ході підготовки до членства в Європейському Союзі Україна "здійснила всі необхідні дії", які були окреслені в висновках комісії 2022 року стосовно надання статусу кандидата.
Про звіт Європейської комісії інформує "Радіо Свобода".
Видання підкреслює висловлювання про те, що Україна "зберігала стимулювання доброчесності та заслуг у судовій системі", а також "укріплювала інституційну основу для боротьби з корупцією та покращувала результати правозастосування в справах високого рівня".
Відповідно до доповіді, незважаючи на досягнення в основних реформах, "необхідно продовжувати працювати".
"Документ містить рекомендації, що Україна повинна зосередити свої зусилля на удосконаленні ефективності правоохоронних органів у справах високопрофесійної корупції, а також активізувати протидію організованій злочинності."
У Єврокомісії також закликають Україну працювати над подальшим застосуванням оновленого законодавства щодо прав нацменшин у тісній кооперації з ними.
У документі підкреслюється важливість удосконалення реформ у сфері державного управління та децентралізації.
"Ініціативи, спрямовані на підтримку ремонту та реконструкції інфраструктури, стануть вирішальними для комплексного відновлення економіки, зокрема в сфері енергетики, що потребує подальшої децентралізації та удосконалення управлінських процесів", - зазначено в документі.
Єврокомісія відзначає ратифікацію Україною Римського статуту, наголошує на необхідності привести у відповідність національне законодавство, а також зазначає, що скринінг українського законодавства на відповідність європейському "просувається гладко".
"У разі виконання всієї програми вимог, комісія з нетерпінням очікує на старт переговорів щодо кластерів (переговорних розділів. - Ред.), починаючи з основ, якомога швидше у 2025 році", - підкреслили в Єврокомісії.
У грудні минулого року Європейський Союз ухвалив рішення про початок переговорів щодо приєднання України та Молдови до своїх лав. Ці країни стали кандидатами на вступ до ЄС у червні 2022 року.
Слід підкреслити, що українські експерти схвалили цей закон після внесення до нього певних коректив. Проте угорська влада та пов’язані з нею організації продовжували висувати вимоги до України, не приймаючи виконання рекомендацій.
Єврокомісія також кілька разів зауважила, що "обмеження основних прав, пов'язані з воєнним станом, залишаються загалом пропорційними".
#Молдова #Європейський Союз #Економіка #Україна #Радіо «Свобода» #Європейська комісія #Інфраструктура #Децентралізація #Корупція #Законодавство #Співпраця #Правоохоронні органи #Організована злочинність #Закон України #Ратифікація #Державне управління #Угорщина