Українцям презентували "угоду щодо корисних копалин" з США: детальний текст.

В Україні з'явився новий документ, що стосується корисних копалин, підписаний 17 квітня у співпраці зі США. Це короткий меморандум, який містить основні наміри та бажання обох сторін. Варто зазначити, що в тексті є один ключовий абзац, в якому йдеться про те, що до 26 квітня буде підготовлено звіт щодо переговорів про фінальну угоду, а також висловлено сподівання на "якнайшвидше підписання" остаточного документу.

Оригінальна версія угоди англійською була розміщена на вебсайті Кабінету Міністрів, а український переклад опублікував у своєму Telegram-каналі народний депутат Ярослав Железняк з партії "Голос".

Повний текст меморандуму США та України про корисні копалини:

Цей документ, нагадаємо, був підписаний у режимі онлайн 17 квітня. З української сторони меморандум щодо корисних копалин підписала міністерка економіки Юлія Свириденко, тоді як зі США його підписав міністр фінансів Скотт Бессент.

Меморандум не потребує схвалення Верховної Ради України. Однак фінальний документ, що стосується фонду з визначеними умовами, буде поданий на ратифікацію до парламенту.

"Сьогодні ми зробили важливий крок у напрямку укладення угоди про економічне партнерство з США. Україна та Сполучені Штати Америки підписали меморандум, що засвідчує нашу конструктивну співпрацю та намір завершити формування угоди, яка принесе вигоду обом нашим країнам," - повідомила Свириденко.

Крім того, за словами заступника міністра економіки та торгового представника України Тараса Качки, американська сторона запропонувала підписати меморандум замість остаточної угоди. Це стало проміжним підсумком нещодавніх раундів переговорів.

Качка пояснив, що остаточна угода буде укладена пізніше. "З 24 квітня ми відновимо переговори в форматі особистих зустрічей. Тож остаточне тестування угоди на цьому тижні (до 20 квітня - ред.) ще не відбудеться", - підкреслив представник Міністерства економіки.

Зокрема, під час ведення переговорів конкретні цифри прибутку, який Сполучені Штати сподіваються отримати, поки що не стали темою обговорення. Проте, засоби масової інформації вже повідомляли, що США більше не наполягають на поверненні 300 мільярдів доларів "боргу" за попередню допомогу Україні. За неофіційними джерелами, ця сума могла зменшитися до 100 мільярдів доларів.

Згідно з інформацією OBOZ.UA, Кабінет міністрів України раніше ухвалив рішення про виділення 113 мільйонів гривень з резервного фонду державного бюджету для підготовки проекту угоди між Україною та США в сфері видобутку корисних копалин. Ці фінансові ресурси призначені для покриття витрат на консультаційні послуги, зокрема, юридичні.

#Економіка #Україна #Уряд України #Народний депутат України #Верховна Рада #Прибуток (економіка) #Гроші #Ратифікація #Українська мова #Документ #Сполучені Штати #Державний бюджет #Англійська мова #Корисні копалини #Міністерство фінансів Сполучених Штатів Америки #Голос (політична партія) #Меморандум

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Війна, нестача кадрів і державний тиск: як українські підприємства реагують на основні виклики – Delo.ua
Величезні запаси мінералів. Сполучені Штати зробили крок уперед у переговорах з ще однією державою стосовно видобутку корисних копалин — Bloomberg.
Санкції щодо Петра Порошенка залишаються в силі: які можуть бути наслідки цього рішення?
Теги